Pokus o záchranu firmy sa začal vlani, keď sa uskutočnila konsolidácia, znižoval sa počet predajní a firma spustila novú verziu webu s e-shopom. Ako ale vedenie informuje, ani tento postup nepriniesol očakávané výsledky. Akcionári sa preto rozhodli pre ukončenie činnosti spoločnosti.

Firma ďalej spresňuje, ako bude ukončenie prebiehať. So všetkými zvyšnými dvanástimi zamestnancami boli uzavreté dohody o ukončení pracovného pomeru k 28. februáru 2017.

„Záväzky voči veriteľom, dodávateľom a prenajímateľom vysporiada spoločnosť na základe štandardných účtovných a legislatívnych postupov. Zároveň spoločnosť dodá všetky objednávky a vystaví dobropisy pre otvorené zákazky.“

Shark Computers končí

Sťažnosti sa na cenových vyhľadávačoch množia

Zatiaľ ale niektorí zákazníci tvrdia, že zo strany obchodu sa takéhoto postupu nedočkali a majú problém hlavne s komunikáciou. Presnejšie povedané s jej absenciou. Shark Computer už má neaktívnu oficiálnu e-mailovú adresu a posledný komunikačný kanál – stránka na Facebooku – bol už tiež deaktivovaný.

Shark Computers končí

Na webe Shark Computers už nenakúpite

Podľa oficiálneho stanoviska, ktoré TRENDU prišlo, sa zákazníci majú so svojimi požiadavkami obracať na adresu [email protected]. V prípade reklamácií majú zákazníci kontaktovať autorizované servisy výrobcu konkrétneho produktu.

Shark Computers mal desať kamenných predajní po celom Slovensku, od Bratislavy cez Banskú Bystricu až po Prešov. Do príchodu veľkých konkurentov, ako napríklad Alza, to bol jeden z najväčších predajcov IT produktov.