Vlaňajší rok bol pre spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR) najhorším rokom. Jej šéf a významný akcionár Igor Rattaj v rozhovore pre TREND potvrdil, že v roku 2021 jeho firme vypadla prakticky celá zimná sezóna a leto ani zďaleka nedokázalo vykryť straty.

Len za vlaňajšiu zimnú sezónu zaznamenali prepad tržieb 52 miliónov eur a strata narástla na 36 miliónov eur. Napriek ťažkým časom počas pandémie, je však známe, že TMR si roky budovala svoje dominantné postavenie v službách cestovného ruchu najmä vo Vysokých a Nízkych Tatrách, kde sa postupne rozširovala a prebrala pod svoju kontrolu prevádzky lanoviek v lyžiarskych strediskách, hotelov, reštaurácií, barov či lyžiarskej školy. Navyše pôsobí aj v susednom Rakúsku, Česku či Poľsku.

Vzdáva sa viacerých prevádzok

Aktuálne však spoločnosť prekvapila tým, že sa vzdala prevádzky v dvoch reštauráciách Slalom a Bivac v stredisku Štrbské Pleso, ktoré sa nachádzajú priamo vedľa sedačkovej lanovke na Solisko. Len málokto očakával od tohto stále rozširujúceho sa holdingu takýto krok.

„Na jednej strane nám odpadne starosť o niekoľko menších prevádzok, na druhej je to výnimočná šanca pre miestnych podnikateľov urobiť originálnu prevádzku na atraktívnom mieste podľa svojich predstáv tak, aby bola konkurencieschopnou a zároveň výnimočnou pre hostí našich stredísk. Malo by to byť víťazstvo pre obe strany,“ približuje odstúpenie hovorca spoločnosti TMR Marián Galajda, pričom prezradil, že ďalšie dve menšie prevádzky pri zjazdovkách, ktorých sa spoločnosť vzdala, sú v stredisku Jasná.

Tie však riešia iným spôsobom ako na Štrbskom Plese, keďže sa dohodli  na spolupráci štýlom  franšízy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa