Lyžiarska sezóna na Slovensku v tomto roku skončí v najkrajnejšom termíne za posledných niekoľko rokov. Otvorená zostáva najvyššie položená zjazdovka vo Vysokých Tatrách. Nadchádzajúci víkend by predbežne malo byť pre lyžiarov otvorené aj najväčšie lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. ČTK o tom v pondelok informoval prevádzkovateľ spomínaných areálov, spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR). V hlavnej časti sezóny boli lyžiarske strediská zatvorené v súvislosti s koronavírusovými opatreniami, v dôsledku ktorých je naďalej obmedzené aj cestovanie turistov zo zahraničia na Slovensko.

V prevádzke zostala zjazdovka Lomnické sedlo, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 metrov nad morom. Lyžiari sa tam dostanú lanovkami z Tatranskej Lomnice. Pre návštevníkov bola trať pre koronavírusové obmedzenia otvorená až 7. mája a predtým sa počítalo s tým, že prevádzka tam skončí minulý víkend. „Hoci pôvodný predpoklad bol, že lyžovať budeme do nedele, veľký záujem zo strany lyžiarov a ešte stále veľmi dobré podmienky na jarné lyžovanie rozhodli, že trojdňovú sezónu predĺžime ešte o pár dní," uviedol manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Dodal, že o konci sezóny rozhodnú snehové podmienky a počasie.

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici neustále rozširuje svoje služby. Pribudli nová zjazdovka a parkovacie miesta. Vľavo hore pod Lomnickým štítom je Lomnické sedlo a najvyššie položenou zjazdovkou na Slovensku, vpravo je Kežmarský štít. Snímka je z 12. marca 2012. FOTO TASR – Milan Kapusta
Neprehliadnite

Kabínkové lanovky vo Vysokých Tatrách čakajú na prvých návštevníkov už v piatok

Skiareál na Štrbskom Plese ukončil lyžiarsku sezónu minulý víkend, kedy sa pôvodne počítalo aj s uzavretím zjazdoviek v najväčšom skiareáli Jasná. TMR ale zatiaľ počíta s tým, že nadchádzajúci víkend tam budú môcť využívať lanovky tiež lyžiari, zjazdovky už sa ale upravovať nebudú.

V minulosti lyžiarska sezóna hlavne s ohľadom na snehové podmienky zvyčajne končila najneskôr okolo 8. mája. Tento rok jej priebeh výrazne poznačila druhá vlna koronavírusu, kvôli ktorej skiareály museli z rozhodnutí úradov prerušiť prevádzku na začiatku januára. Obnoviť činnosť mohli až v apríli, najskôr ale bez kabínkových lanoviek.