Motivácia zamestnancov závisí nielen od HR stratégie zamestnávateľa, ale aj od jeho možností či povahy vykonávanej práce. V posledných rokoch naberá na dôležitosti starostlivosť o pracovné prostredie a kvalita vzťahov v kolektíve. TREND prináša prehľad zaujímavých benefitov firiem pôsobiacich v rôznych oblastiach.

Plán na získavanie spätnej väzby

Spoločnosť Medusa sa v ankete Najzamestnávateľ za rok 2022 umiestnila na prvej priečke v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo. Vznikla v roku 2003 a začínala s jednou bratislavskou reštauráciou, postupne expandovala aj do Banskej Bystrice, Košíc či do Rakúska.

Gastro segment trpel v posledných rokoch následkami protipandemických opatrení a odlivom zamestnancov. Tento problém priznáva aj HR business partner Medusy Zuzana Kissová. „Momentálne sa pasujeme s dlhodobým kvantitatívnym aj kvalitatívnym nedostatkom personálu,“ konštatuje. Tento nedostatok podľa nej pociťujú aj aktuálni zamestnanci.

V súvislosti s otázkou fluktuácie zdôraznila, že firma kladie zvláštny dôraz na výchovu zamestnancov a pri otváraní novej pozície uprednostňuje záujemcu z vlastných radov, ktorý sa na svojej pozícii osvedčil. Súvisí to aj so snahou o udržanie formy rodinnej spoločnosti.

K hlavným benefitom pri nástupe do práce Z. Kissová počíta podmienky umožňujúce profesijný rast. Motivujúcim benefitom je tiež zľava vo všetkých prevádzkach Medusy, ktorá začína na 30 percentách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa