Keď je človek dlhoročným klientom renomovanej rakúskej poisťovne, nepredpokladá, že tá mu predá nekvalitné produkty. Lenže zdanie môže klamať.

Nemenovaný klient Kooperativy si cez jej internú sprostredkovateľku kúpil investičné životné poistenie. Tá mu asi dostatočne nezdôraznila, že slovo „investičné“ je spojené s rizikom. Aj preto si investor v tele poistenca myslel, že na hybride poistky a investície môže len zarobiť. Prerátal sa.

Nezarobil, ale aj prerobil

Asi netušil, alebo to na svoju škodu prehliadol, v investičnom dotazníku informáciu, že si za všetky svoje peniaze kupuje dlhopis. To je cenný papier, ktorý nesie aj kreditné riziko emitenta.

To znamená, že ak sa firme, ktorá ho vydala, nedarí, nesplatí ho a investor prerobí. Navyše, dlhopis, do ktorého išli cez Kooperativu peniaze klienta, bol poriadne toxický. Vydala ho totiž dcérska spoločnosť Arcy Capital Slovakia. Táto firma je už viac ako rok insolventná a neplatí svoje záväzky.

Kooperatíva
Neprehliadnite

Ako Kooperativa riskovala peniaze klientov a nevyšlo to, dôvodom je Arca Capital

Vo výsledku je klient sklamaný, že nezarobil toľko, koľko mu poisťovňa zrejme  predikovala. Nielenže nezarobil, ale aj prerobil. A nie drobné, ale niekoľko desiatok tisíc eur. To neskúseného investora prekvapí. Kooperativa sa vyviňuje, že ona za jeho straty nemôže, lebo bol uzrozumený s rizikom investovania, ktoré prijal a zrejme aj podpísal.

Kde boli risk manažéri

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa