Receptový portál Varecha.sk v decembri 2009 pritiahol 93 870 reálnych používateľov (RU). Návštevnosť jediného porovnateľného konkurenta verejne auditovaného v AIMmonitore - receptovej sekcie ženského magazínu Lesk.sk pod strechou portálu Čas.sk - bola približne osemkrát nižšia. Posledná známa návštevnosť tradičného portálu Recepty.sk zo septembra 2009 (pred jeho začlenením do Rodinka.sk) dosiahla menej ako dve tretiny decembrového výsledku Varechy.

"Myslím si, že tieto čísla nás oprávňujú hovoriť o jednom z najúspešnejších start-upov slovenského internetu posledných rokov," uviedol riaditeľ multimediálneho úseku Perexu Jaroslav Matyáš.

Projekt Varecha.sk prevádzkovaný na subdoméne varecha.pravda.sk štartoval v októbri 2009 s 1500 redakčnými receptami v databáze. V súčasnosti ich je takmer štyritisíc, pričom o väčšinu prírastku sa zaslúžili zaregistrovaní používatelia. Ich počet sa z nuly vyšplhal na takmer dvetisíc. Na Varechu nepridávajú len recepty. Zakladajú diskusné vlákna, píšu gastronomické blogy, komentujú si navzájom recepty. Okolo portálu sa začala formovať živá gastronomická komunita.

Redakcia Varechy okrem vlastných receptov prispieva magazínovými článkami, videoreceptami a organizuje pre používateľov súťaže. Pri súťažiach platí, že vyhráva len aktívny člen komunity - odmeňujú sa najzaujímavejšie recepty pridané na Varechu, z ktorých majú úžitok aj ostatní.

V kontexte slovenského internetu sa z priemeru vymyká sociodemografický profil návštevníkov Varechy. Ženy majú 60-percentné zastúpenie, čo je o 10 percentných bodov viac ako priemer celého slovenského internetu. Zaujímavý je tiež výrazne vyšší vekový priemer. Skupina 30- až 59-ročných má 60-percentné zastúpenie, pričom celoslovenský priemer je znovu o 10 bodov nižší. Výrazne nadpriemerné hodnoty Varecha.sk vykazuje aj v parametroch charakterizujúcich vzdelanostnú úroveň či podiel "gazdiniek" a "hláv domácnosti" medzi používateľmi.

"Keď som pred tromi mesiacmi hovoril, že s Varechou máme tie najvyššie ambície, možno to vyznelo ako prílišné sebavedomie," vysvetľuje J. Matyáš. "Mal som na to dôvody. Pri zrode projektu som bol od začiatku a vedel som, aký mix funkcií, obsahu a dizajnu sme s Tomášom Abaffym namiešali, na koho sme produkt zacielili. Každého som presviedčal, že Varecha je odsúdená na úspech. Šťastnú ruku sme mali aj pri výbere redaktorky Sandry Támerovej. Jediným negatívom je, že náš interný zoznam plánovaných opráv a vylepšení je poriadne dlhý, a zatiaľ do neho viac úloh pribúda ako ubúda."