Trendy sa nemenili

Rok poznačený pandémiou nového koronavírusu nepriniesol z hľadiska mobilných telefónov nič prevratné. Trendom je aj naďalej zvyšovanie výkonu či operačnej pamäte, zväčšovanie displejov a v neposlednom rade čo najkvalitnejšie parametre fotoaparátov, ktoré predávajú.

Výrobcovia sa predbiehajú v počte objektívov a megapixelov, pričom čoraz častejšie sa zákazníci stretávajú s funkciami, ktoré sú skôr marketingovým ťahom a pri bežnom používaní ich takmer vôbec nevyužijú. Proti súčasným trendom šiel americký výrobca Apple so svojim iPhonom SE, ktorý vypočul želania zákazníkov a na trh priniesol smartfón s tým najlepším „ústrojenstvom“, no s kompaktnými rozmermi. Nie je preto žiadnym prekvapením, že jeho predaje sú viac ako slušné.

Honor najlepších smartfónov si každoročne vyslúžia vlajkové lode výrobcov, ktoré často svojou cenovkou presiahnu hranicu tisíc eur. Tieto modely poskytujú najvyšší výkon, najkvalitnejšie fotoaparáty a ďalšiu bohatú výbavu. Top modely sú určené predovšetkým pre technologických nadšencov, ktorí potrebujú vlastniť špičkové zariadenie.

Najlepší fotomobil

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa