Spoločnosti Sony a Microsoft pracujú na vývoji nových herných konzol už niekoľko rokov. Xbox Series X predstavili už na veľtrhu E3 2019, no do predaja sa dostane až o pár mesiacov. Sony pripravilo pre svojich fanúšikov na včerajší večer event, na ktorom im predstavili nové hry dostupné pre piatu generáciu hernej konzoly.

Sony chcelo fanúšikov hernej konzoly dostatočne motivovať na koncoročné spustenie predaja a okrem hier nečakane odhalilo aj dizajn PlayStation 5, ktorý bol doteraz zahalený rúškom tajomstva. Spoločnosť predstavila hneď niekoľko hier, no medzi najväčšie prekvapenie patrí pravdepodobne vylepšená verzia legendárnej hry Grand Theft Auto V (GTA V).

Po prvýkrát sa GTA V objavila na herných konzolách ešte v roku 2013 na PlayStation 3 a potom aj na PlayStation 4. Teraz sa hra dostane aj na aktuálnu novinku a preto bude vôbec prvou hrou v histórii, ktorú bude možné hrať na troch generáciách konzolí. Historicky druhá najpredávanejšia hra v histórii bude vylepšená hlavne po grafickej stránke, aby spĺňala súčasné vysoké nároky.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa