Najprv si zrekapitulujme, čo má Apple na jedálnom lístku pre najbližších dvanásť mesiacov. Pre najnáročnejších je to iPhone XS s 5,8- a iPhone XS Max s 6,5-palcovým Oled displejom. Výkonnejšie komponenty, viac operačnej pamäte viac, na výber je 64, 256 a 512 GB verzia.

Fotoaparát sa zatiaľ zdá len kozmeticky vylepšený oproti vlaňajšiemu iPhonu X. Má rovnaké rozlíšenie aj objektívy, ale väčšie pixely a výkonnejší obrazový procesor.

Oplatí sa iPhone XS alebo skôr XR? Pre viacerých ani jeden

iPhone Xs Max má až 6,5 palcovú uhlopriečku Zdroj: Apple

Batéria má pri XS-ku vydržať o pol hodinu a pri Max verzii o 90 minút dlhšie než na iPhone X. Apple nešpecifikuje pri akom druhu používania je výdrž o spomenuté minúty dlhšia, najpravdepodobnejšie pri prehrávaní videa. To je teraz 14, respektíve 15 hodín.

Za iPhone XS si Apple pýta minimálne 1 149 eur, za XS Max 1 249 eur. S maximálnou kapacitou pamäte 512 GB to je až 1 549 eur, respektíve 1 649 eur pri XS Max.

Oplatí sa iPhone XS alebo skôr XR? Pre viacerých ani jeden

iPhone XR a jeho farby Zdroj: Apple

Aby mal niečo aj pre šetrnejších, predstavil iPhone XR so 6,1-palcovou LCD obrazovkou, rovnakým procesorom ako ostatné nové iPhony, ale „len“ s troma gigami operačnej pamäte a jedným fotoaparátom. Takže akési spojenie vlaňajšieho iPhonu X a iPhonu 8 Plus. Za XR si Apple pýta od 849 eur po 1 019 eur za 256 GB verziu.

Špeciálne balenie

Pár drobností Apple nespomenul. V balení nových iPhonov XS a XR, ktoré podporujú rýchle nabíjanie, znova chýba

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa