Ale v prípade Galaxy Note 9 by to musel byť ozaj extrémne revolučný rival, pretože takto vybavený mobil sa len tak často nevidí. Samozrejme, že nie je dokonalý a aj jeho cena zabolí. Ale zoznam toho, čo dokáže, je momentálne jednoducho najdlhší. Ostáva ešte jedna dôležitá otázka. Má výbornú výbavu, ale oplatí sa? Aj pre majiteľov iných modelov z rodiny Galaxy S a Note? Pár dní sme si pri používaní tejto čerstvej novinky od Samsungu nad odpoveďou lámali hlavu.

Ďalší za tisícku

Rad mobilov Galaxy Note bude mať vo svete technológii stále špeciálne postavenie. Možno nepriniesol revolučný posun v celom segmente, ako to urobil prvý iPhone. Ale ukázal, že vie predpokladať chúťky používateľov, a nebál sa zariskovať neštandardnou veľkosťou. Pri premiére Note 9 za to prvým zákazníkom aj Samsung v špeciálnom videu poďakoval. Vďaka nim sa do rúk ľudí dostali takzvané tabletofóny alebo fablety s rozmerným displejom, pretože smartfón už nie je len o telefonovaní, ale aj o práci a zábave, o konzumovaní multimédií a prezeraní fotografií. A tam je veľká obrazovka plusom.

Ôsma generácia rodiny Note (šestku Samsung kvôli ázijskej numerologickej poverčivosti preskočil) sa tiež tlačí do nového segmentu. Už je tak blízko k naozajstnému vreckovému počítaču ako žiadny iný mobil doteraz. Presnejšie povedané, našliapnuté na to mal už vlaňajší Note 8 s podporou funkcie DeX a vysokým výkonom. Samsung prakticky všetko zaujímavé ešte vyladil, obrúsil a pridal pár praktických drobností k tomu. Nechá si za to aj poriadne zaplatiť. Cena sa začína na 999 eurách. Výkonnejšia verzia Note 9 sa dostala na rekordnú sumu 1 249 eur a dohnala tak aj iPhone X.

Samsung Galaxy Note 9: Najlepší smartfón na planéte je tu, už sa predáva

Zdroj: Samsung

No aby sme boli úplne presní, na trhu sú aj drahšie kúsky. Väčšinou špeciálne edície, napríklad Huawei Mate RS Porsche Design za približne 1 500 eur. Je to zároveň prvý smartfón s 512 GB internou pamäťou. V tejto verzii už stojí dve tisícky. V týchto cenových kategóriách ešte Note 9 vyznie ako lacný kúsok. Čo teda za tú tisícku ponúka?

Navonok takmer bez zmeny

Po premiére sa v diskusných fórach a na sociálnych sieťach začali objavovať nespokojné hlasy, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa