Kindle Voyage je vybavený zinovovanou verziou elektronického papiera. Hustota bodov dosahuje 300 ppi. Pri uhlopriečke šesť palcov je text a aj čiernobiele obrázky jemnejšie než pri akomkoľvek inom konkurentovi. Navyše, dotykový displej chráni tvrdené sklo, čo je pri čítačkách raritné.

Samozrejmosťou je podsvietenie „displeja“. Aj keď je pasívny, čítať sa dá aj po tme. Novinkou je senzor okolitého svetla, ktorý vie jas automaticky regulovať. Po bokoch displeja sú nenápadné tlakové spínače, ktoré Amazon nazýva PagePress. Stačí jemne pritlačiť rám a strany kníh sa otáčajú. Zostal ale aj starý systém kliknutím po displeji alebo dotykovým gestom.

Nová čítačka e-kníh Kindle Voyage mieri do sféry luxusu

Zdroj: Amazon

Zmien sa dočkala aj vonkajšia konštrukcia zariadenia. Telo je z horčíkových zliatin a tenké len 7,6 milimetra, najmenej v histórii tejto značky. Hmotnosť tiež klesla, na rekordných 180 gramov (188 gramov pri 3G verzii).

Amazon k čítačke ponúka bezplatné cloudové úložisko pre všetky knihy nakúpené na jeho e-shope. Ak niekto preferuje lokálnu pamäť, tá má kapacitu 4 GB. Kindle Voyage stojí 199 dolárov s reklamnými bannermi, bez nich o dvadsať dolárov viac. Verzia s 3G pripojením zas stojí 269, respektíve 289 dolárov. To už je ozaj prémiová cena za čítačku.

Presne na opačnom konci je klasický Kindle za 79 dolárov (99 dolárov bez reklám), ktorý má stále rovnaký šesťpalcový elektronický papier, no po novom podporuje ovládanie dotykom a vnútorná pamäť sa zdvojnásobila na 4 GB.

Rodina tabletov Kindle Fire sa tiež rozrástla, aj keď by sa možno dalo skôr hovoriť o faceliftoch. Nový Fire HD so šesť- alebo sedempalcovým HD displejom patrí k najlacnejším na trhu. Ten menší s kapacitou vstavanej pamäte 8 GB a reklamným dotovaním stojí len 99 dolárov. Pritom je vybavený štvorjadrovým procesorom a osemhodinovou výdržou batérie. O 40 dolárov ďalej je sedempalcová verzia tohto tabletu, ktorý má navyše nie jeden, ale rovno dvojicu reproduktorov.

Pre rodičov aktívnych detí bude najzaujímavejšou novinkou Kindle Fire HD Kids Edition. V podstate ide o rovnaký tablet ako šesťpalcový Fire HD s tým rozdielom, že je vybavený krytom, ktorý chráni proti pádom a nárazom.

Ale hlavne má tento tablet pre deti dvojročnú záruku proti poškodeniu. Ak ho deti rozmlátia, rodič dostane nový. S tabletom dostanú tiež ročné predplatné na päťtisíc detských kníh, seriálov či hier z obchodu Amazon. Kindle HD Kids Edition stojí 149 dolárov, sedempalcová verzia o 40 dolárov viac.

Nová čítačka e-kníh Kindle Voyage mieri do sféry luxusu

Zdroj: Kindle fire hdx

Vlajková loď Kindle Fire HDX 8.9 je na trhu takmer rok a stále ponúka luxusné parametre. Hlavne 8,9-palcovým IPS displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 bodov, kompaktné telo a plný výkon. Tohtoročná edícia pridáva len pár „drobností“: nový procesor Snapdragon 805 s taktom 2,5 GHz a takmer dvojnásobne rýchlejší je grafický čip Adreno 420.

Kindle Fire HDX 8.9 je tiež prvým tabletom na svete, ktorý podporuje technológiu Dolby Atmos, najnovšiu verziu priestorového zvuku od firmy Dolby. Navyše, hlasitosť reproduktorov má byť oproti iPadu až dvojnásobná.

Zrýchlilo sa aj pripojenie na Wi-Fi sieť, so štandardom ac a technológiou MIMO sa dá teoreticky sťahovať rýchlosťou až 600 Mbit/s. Nové tablety Kindle Fire sú vybavené aj novou verziou operačného systému Fire OS 4 Sangria. Fire HDX 8.9 začína na 379 dolároch, najdrahšia (64 GB bez reklám) verzia stojí 494 dolárov. 

Nová čítačka e-kníh Kindle Voyage mieri do sféry luxusu

Zdroj: Kindle fire rodina