Nejde o žiaden herný počítač alebo stroj do detskej izby. Mac Pro je v plnej konfigurácií extrémne výkonné zariadenie pre produkčné firmy, architektov, tvorcov videa a podobne. Ráta sa s tým, že Mac Pro si na seba zarobí za pár mesiacov. U najšikovnejších možno aj po týždňoch.

Pre porovnanie, podobné zostavy aj pre platformu Windows nie sú za pár eur. Napríklad pracovná stanica HZ Z6 G4 s prakticky maximálnou výbavou (Intel Xeon Platinum 8280, 384 GB Ram, 2 x Nvidia Quadro P5000) stojí zhruba 30-tisíc dolárov.

Nakonfigurovali sme si nový Mac Pro. Stojí viac než Škoda Superb Combi v maximálnej výbave

Pohľad na vnútrajšok Mac Pro Zdroj: Apple

Napriek tomu má Apple niekoľko položiek s priam bizarnou cenou. Mac Pro je už oficiálne dostupný, v najbližšom (rakúskom) Apple Store sme si jeden poskladali. Vybrali sme tie najvýkonnejšie komponenty, ktoré sú momentálne dostupné. Časom má pribudnúť možnosť osadiť ho 8 TB SSD diskom, teraz je maximum 4 TB. Rovnako má čoskoro pribudnúť možnosť použiť Mac Pro vo forme rackovej skrine, ktorá bude ešte o 700 eur drahšia ako klasické skrinka.

Keď sme pri nej, Apple sa rozhodol pre celohliníkovú konštrukciu s prémiovým chladením. Hoci mnohým pripomína strúhadlo na syr, nedá sa jej uprieť luxusný zjav.

Nakonfigurovali sme si nový Mac Pro. Stojí viac než Škoda Superb Combi v maximálnej výbave

Stojan Stand Pro Zdroj: Apple

Viac ako za limuzínu

V našej top konfigurácii je 28-jadrový procesor Intel Xeon W s taktom 2,5 GHz, až 1,5 TB operačnej pamäte RAM, dve profesionálne grafické karty AMD Radeon Pro Vega II, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa