Mac Pro 2019 sa jemne ponáša na model, ktorý Apple predával do roku 2013. Tiež mal celohliníkovú konštrukciu s perforovaným predným a zadným krytom a výraznými držadlami navrchu. Potom prišiel Mac Pro, ktorému všetci hovorili „trash can“ - odpadkový kôš. Lebo to bol malý čierny zaoblený valec.

Teraz sa Apple vrátil k overenému obdĺžniku. Pre výrazné a nevšedné otvory na prednej a zadnej strane a tiež kvôli kovovému držiaku takmer každému hneď pripomína strúhadlo na syr. Menšie rozmery počítačovej skrinky dovoľujú jej postavenie aj na stôl, takže strúhadlo bude viac na očiach.

Apple Mac Pro: Strúhadlo na syr s cenou dvojizbového bytu v Humennom

Mac Pro a strúhadlo od IKEA Zdroj: Reddit

Spracovanie je ale špičkové. Tím šéf dizajnéra Applu Jonathana Ivea zjavne dbal na každý detail. Hoci pre cieľovú skupinu tohto počítača bude pravdepodobne dôležitejšie jeho využitie.

Mac Pro môže byť pri maximálnej konfigurácii ozaj výkonnostné delo. Podporovaný je až 28-jadrový procesor Intel Xeon W a do rovného tuctu slotov sa dá naskladať neuveriteľných 1,5 TB operačnej pamäte. Na porovnanie, dnešné bežné výkonné počítače používajú 32 až 64 GB RAM.

Apple Mac Pro: Strúhadlo na syr s cenou dvojizbového bytu v Humennom

Mac Pro má ale od bežného počítača ďaleko. Osadiť sa dá 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa