Výrobcovia sa niekedy viac, inokedy menej úspešne snažia tajiť, čo majú pripravené na ďalší rok. Preto je väčšina nasledujúcich informácií na úrovni neoficiálnych správ a dedukcií. Ale ako sa už veľakrát potvrdilo, takmer vždy nie sú od pravdy ďaleko. A s blížiacim sa dátumom MWC sú stále konkrétnejšie. Čo teda môžeme očakávať od konkrétnych firiem? Okrem Nokie, o ktorej novinkách, vrátane nástupcu legendárneho modelu 3310.

Samsung

Fanúšikovia kórejskej značky budú musieť byť trochu trpezlivejší. Minimálne tí, ktorí sa tešia na uvedenie Galaxy S8, novej vlajkovej lode Samsungu. Ako predstavitelia firmy pri viacerých príležitostiach potvrdili, na MWC tento model nebude mať premiéru. V Barcelone len oznámia dátum premiéry. Najčastejšie sa spomína 29. marec a začiatok predaja od 21. apríla. Okoreniť to majú nejakým druhom upútavky alebo takzvaným tízingom. Galaxy S8 s 5,5- a S8 Plus so 6,2-palcovým zakriveným displejom už však majú byť do istej miery hotové. Za zatvorenými dverami sa majú prezentovať partnerom a operátorom práve na tohtoročnom MWC.

Najočakávanejšie smartfóny pre rok 2017

Zdroj: Phonearena

Podobne sa v Barcelone ešte nedočkáme rolovateľných smartfónov, nazývaných Galaxy X. Rôzne druhy prototypov Samsung už chtiac-nechtiac ukázal a do predaja majú prísť tento rok. Ale pravdepodobne až v druhej polovici roku 2017.

To však neznamená, že Samsung nepredstaví nič nové. Veď už médiám rozposlali pozvanie na oficiálnu tlačovú konferenciu. Jej hlavným protagonistom by mal byť tablet Galaxy Tab S3. Podľa viacerých zdrojov bude tak trochu suplovať čakanie na Galaxy S8, pretože Tab S3 má mať tiež zakrivený displej po oboch stranách. Zaujímavo vyzerajú aj ďalšie nepotvrdené parametre ako 9,6-palcový Amoled displej, Snapdragon 820 so štyrmi gigabajtmi operačnej pamäte a 32 GB vnútornej pamäte, USB-C konektorom a 12 Mpix fotoaparátom. A možno Samsung predstaví aj 8-palcovú verziu.

This is the Samsung Galaxy Tab S3 with S Pen https://t.co/xoUaCP1IkW pic.twitter.com/J5xEqjhwaG

— Roland Quandt (@rquandt) 13. februára 2017

 

Lenovo

O pripravovaných novinkách Lenova na MWC v Barcelone sa toho veľa nevie. Niektoré zdroje však poukazujú na to, že niekedy v najbližšom čase bude mať premiéru Moto G5. Vraj bude mať 5-palcový full HD displej, Snapdragon 430 a 13 Mpix fotoaparát. Zaujímavejšie vyzerá 5,2-palcová verzia G5 Plus, ktorá už má výkonnejší Snapdragon 625 a 12 Mpix fotoaparát s takzvanými duálnymi pixelmi. Táto technológia má zabezpečovať omnoho rýchlejšie zaostrovanie. 

Najočakávanejšie smartfóny pre rok 2017

Údajné Moto G5 Plus Zdroj: Gizmochina

Bola by škoda, keby to nebolo v katalánskom veľkomeste. Tiež sa šušká o novej generácii hodiniek Moto 360. Druhá generácia už má rok a pol, respektíve pred rokom bola uvedená športová edícia Moto 360 Sport. Je veľmi pravdepodobné, že na MWC sa ale Lenovo zameria skôr na nové tablety a 2v1 zariadenia.

HTC

Podobne ani HTC pravdepodobne do Barcelony s novou vlajkovou loďou nepríde. Len nedávno predstavili model U Ultra. A nástupca HTC 10 je podľa viacerých správ na pláne až niekedy v marci alebo apríli. Ale aj tento rok neustávajú dohady už z roku 2014 o tom, že HTC sa konečne pridá medzi firmy, ktoré do svojho portfólia zaradili aj smart hodinky.  

Čo je MWC

Najväčší veľtrh mobilných technológií na svete organizuje GSMA, inštitúcia reprezentujúca viacerých mobilných operátorov vo svete. Konal sa vo viacerých európskych mestách, posledné roky to je Barcelona. MWC 2017 bude trvať od 27. februára do 2. marca a prezentovať sa tam bude viac ako 2 200 firiem.

LG

Druhá kórejská značka toho utajila asi najmenej a na internete sa dajú nájsť viaceré zábery prichádzajúcej generácie vlajkovej lode od tohto výrobcu. LG G6 by už mal mať telo z tvrdeného skla a nie kovu, hoci podľa iných zdrojov ani ten nie je vylúčený. Ale v extra lesklom prevedení. Vyzerá to, že LG upustilo od doplnkových modulov Friends, ktoré predstavili pri vlaňajšom modeli G5. To aby mohol byť nástupca odolný voči vode a prachu. Ale aj tak sa nebojí experimentovať a G6 má zas prísť s neštandardne širokouhlým displejom s pomerom strán 18:9. Konkrétne to má byť 5,7-palcová uhlopriečka s rozlíšením 2 880 x 1 440 bodov.

Podľa uniknutých fotografií je jasné, že na zadnej strane znova nájdeme dvojicu fotoaparátov. Pravdepodobne opäťa jeden s klasickým a druhý so širokouhlým objektívom. Pod nimi je čítačka odtlačkov prstov.

Najočakávanejšie smartfóny pre rok 2017

LG G6 s nevšedným displejom Zdroj: Pocket-Lint

O výkon sa má starať Snapdragon 821. Vlaňajší, ale stále výkonný procesor. Podľa všetkého si Samsung v Qualcomme dohodol exkluzívne práva predstaviť najnovší čip Snapdragon 835 ako prvý. Ostatné značky teda musia svoje plány podľa toho nastaviť.

LG G6 má tiež disponovať doteraz najrýchlejším bezdrôtovým nabíjaním.

Najočakávanejšie smartfóny pre rok 2017

LG G6 má vyzerať nejako takto Zdroj: OnLeaks