Mobilní operátori začali zvyšovať ceny svojich služieb už v prvom štvrťroku. Dôvodom boli vysoké náklady. Situácia sa opakovala aj v priebehu leta, keď opäť niektorí operátori zvýšili ceny. Dôvod bol rovnaký. Vysoké náklady spojené s infláciou a energetickou krízou. Väčšina operátorov však pristúpila k zdražovaniu tak, že k službám dala zákazníkom niečo navyše. Išlo hlavne o viac dát či rýchlejší internet.

Zrejme posledné zdražovanie v tomto roku

Najnovšie zvyšovanie cien oznámil operátor Skylink, ktorý od 1. novembra zmení ceny viacerých služieb. Dôvodom je podľa spoločnosti skokový rast prevádzkových nákladov v posledných mesiacoch spôsobený externými vplyvmi. Vyššie ceny bude mať po novom internetová televízia. V niektorých prípadoch zdražie až o 15 percent. Napríklad služba Multi zdražie z 12,90 eura na 15,20 eura alebo služba Flexi 10 z 11,50 eura na 13,20 eura.

Zvyšovanie cien operátormi sa týka všetkých zákazníkov, nových aj existujúcich počas doby viazanosti. Ceny môžu aj naďalej rásť. Nikto nevie, ako sa bude celá situácia vyvíjať a ani samotní operátori to nevedia. Operátor Orange však ďalšie zvyšovanie cien nepredpokladá.

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Pandémia priniesla operátorom nové príležitosti. Trendom bude spájanie služieb

„Úpravu cien či už v súvislosti s infláciou, alebo energetickou krízou do konca roka 2022 nezvažujeme,“ hovorí Alexandra Piskunová, hovorkyňa spoločnosti Orange Slovensko.

Rovnako nad ďalšou korekciou cien neuvažuje ani operátor O2 a ďalšie zmeny neplánuje ani 4ka, aj keď tá sa vyjadrila, že v súčasnosti je situácia nepredvídateľná a preto nedokáže úplne odhadnúť ani svoje kroky. Ceny momentálne neupravuje ani Slovak Telekom. Spoločnosť však dodáva, že situáciu priebežne sleduje.

„Ceny energií sú výrazne až násobne vyššie, čo má na náš biznis ohromný dosah pre energetickú náročnosť nášho odvetvia. Mobilné a pevné siete totiž vyžadujú veľa energie na prevádzku. Inflácia situáciu iba zhoršuje, lebo reflektuje stav spoločnosti. Situáciu sledujeme a je pre nás kľúčové udržať mieru nákladov na akceptovateľnej úrovni,“ hovorí Michal Korec, hovorca spoločnosti Slovak Telekom.

Prenos čísla je dnes hračkou

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa