Podľa úspechu aplikácie je zrejmé, že mnohým ľudom doteraz chýbala možnosť poslať druhej osobe nejaký obsah tak, aby si ho nemohol nechať. Snapchat robí presne to a iba to.

Po spustení aplikácie sa hneď otvorí náhľad zadného alebo predného fotoaparátu. Stačí stlačiť spúšť a urobiť záber, prípadne podržať spúšť pre nahranie päťsekundového videa. Tento obsah sa dá doplniť ručne alebo na klávesnici písaným textom. Jednoduchým posuvníkom sa ešte nastaví životnosť správy od jednej do desiatich sekúnd a pošle vybranému kontaktu.

Druhá strana dostane oznámenie o prijatí a musí pamätať, že od otvorenia za vybraný počet sekúnd správa zmizne. Z jeho smartfónu aj zo serverov vývojárov aplikácie. Ako stvorené na diskrétnu komunikáciu alebo hranie sa na špiónov. Výnimkou je takzvaný Story mód, ktorý vybrané zábery nechá prístupné pre všetkých priateľov v kontaktoch po dobu 24 hodín.

Miliardová aplikácia pre paranoikov

Zdroj: Snapchat

Snapchat je taký populárny, že musel zareagovať aj Instagram, ktorý len pre pár dňami uviedol novú funkciu Direct. Obrázky mačiek a jedál sa už dajú posielať konkrétnym osobám alebo skupinám osôb. Zmazanie do 10 sekúnd ale ostáva Snapchatu.

Miliardová aplikácia pre paranoikov

Miliardová aplikácia pre paranoikov