Používateľom táto služba umožňuje okamžité hranie obľúbených videohier na príslušenstve, ktoré už majú doma, ako sú notebooky, počítače, kompatibilné telefóny a takisto aj rôzne herné ovládače. Veľkou výhodou cloudovej platformy je aj fakt, že hráči nemusia čakať na sťahovanie, aktualizácie či inštaláciu hier.

Bezplatne aj Pro verzia

Stadia je bezplatne dostupná pre každého, kto má vytvorený účet na Gmaili – hráčom len stačí zaregistrovať sa na webovej stránke cloudovej platformy. Po registrácii majú okamžitý bezplatný prístup k známym herným titulom ako Destiny 2 či Super Bomberman R Online. Sprístupnenie služby bude postupne nabiehať používateľom Gmailu v priebehu najbližších 24 hodín.

E-šport výrazne rástol aj počas pandémie koronavírusu
Neprehliadnite

E-šport ťaží z koronavírusu. Opäť rástol a trhal rekordy

Všetci noví používatelia Stadie získavajú na jeden mesiac zadarmo prístup k Stadia Pro, prémiovej predplatenej službe, ktorá zahŕňa množstvo bezplatných hier. Všetky nárokované hry zostávajú používateľom k dispozícii počas celej doby trvania predplatného, pričom každý mesiac sú v rámci prémiovej služby pridávané nové tituly.

Zatiaľ len Android zariadenia

Cloudová herná platforma Stadia je postavená tak, aby dokázala streamovať videohry až do 4K rozlíšenia pri 60 snímkach za sekundu. Predpokladá sa, že v dohľadnej dobe by Stadia mala byť schopná streamovania hier až v 8K rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu. Pre tento účel sú využívané rôzne dátové centrá spoločnosti Google po celom svete. To umožní, že hráči sa dokážu pripojiť k najbližšiemu dátovému centru k ich miestu hrania, čím sa zabezpečí vysoká kvalita prenosu.

Stadia je kompatibilná s Android zariadeniami, pričom dominujú hlavne značky Samsung, OnePlus, Asus či vlastný rad smartfónov spoločnosti Google, Pixel. Google oznámil plány aj s webovou aplikáciou, ktorá by mala fungovať aj na iOS zariadeniach, no zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne presnejšie informácie.