Plants vs Zombies 2 zachoval totožný herný princíp podobný žánru tower defence. Na hracej ploche podobnej šachovnici s 5 x 9 pozíciami hráč umiestňuje útočné alebo defenzívne rastliny a tie majú zabrániť prechodu zombíkov z pravej strany na ľavú. Postupne pribúdajú silnejšie rastliny, ale aj odolnejší zombíkovia a ich počty.

V dvojke došlo k razantnejším zmenám. Pribudli nové druhy rastlín, iné sa zasa do pokračovania z jednotky nedostali. Dej sa odohráva v troch historických epochách. V starovekom Egypte, v zlatom období morských pirátov a na divokom západe. Tomu zodpovedajú aj zombíci, kde okrem tematicky oblečených pešiakov pribudli múmie, neživí kapitáni lode alebo pištoľníci á la Clint Eastwood.

Boj rastlín proti zombíkom pokračuje

Plants vs zombies pirate Zdroj: Google Play

Ďalšou novinkou je hnojivo - lístok, ktorý dostanete po likvidácii niektorých zombíkov. V prípade potreby sa potom dá potiahnutím prsta položiť na vybranú rastlinu, ktorá zabezpečí špeciálny útok alebo sa zvýši jej obranyschopnosť.

V dvojke pribudol aj „prst boží“: výmenou za mince sa ešte spraviť tri druhy špeciálnych zásahov. Prvým je stláčanie zombíkov, druhým ich vyhadzovanie do vzduchu a tretím poprava elektrinou. Všetky trvajú len pár sekúnd.

Len vo štvrtok (12. decembra) došlo pri update k výraznej zmene hernej postupnosti. Doteraz každá historická doba pozostávala z akéhosi bludiska s jednotlivými levelmi. Niektoré z nich boli za bránou, ktorá sa odomykala kľúčom. A ten bolo treba hľadať.

Teraz sú už úrovne jedna za druhou v jednej línii a bez brán. Pribudli aj vianočné „oblečenia“ pre rastliny, jeden nadrozmerný zombík pre každú epochu a možnosť zrýchliť hru, ak si je hráč istý, že si to môže dovoliť.

Boj rastlín proti zombíkom pokračuje

Zdroj: Google Play

Plants vs Zombies 2 je graficky prepracovanejší a prispôsobený aj pre vysoké rozlíšenia nových mobilov a tabletov. Hra je pre iOS aj Android zadarmo, no v hre sa dajú dokupovať niektoré uzamknuté rastliny, upgrady a mince pre tri druhy „prstov božích“.

Hra zabaví na dlhé hodiny a už teraz je isté, že onedlho pribudne ďalšia epocha s novými úrovňami. Vyzerá to na sci-fi svet budúcnosti. 

Boj rastlín proti zombíkom pokračuje

Boj rastlín proti zombíkom pokračuje