K ružovej, zlatej, striebornej, čiernej a „jet black“ čiernej bude od teraz dostupná aj verzia RED. Ide o farebné označenie, ale aj názov organizácie, ktorá bojuje proti vírusu AIDS a ktorú Apple podporuje. Sýto červený iPhone 7 a iPhone 7 Plus sa tak zaradia k podobne farebne dizajnovým iPodom alebo hodinkám Apple Watch, ktorých tržby z predaja putujú na spomínané charitatívne ciele. Na výber bude rovnako ako verzia jet black so 128 alebo 256 GB pamäte. Všetky parametre ostali bez jedinej zmeny a týka sa to aj ceny 869 alebo 979 eur pre iPhone 7 a 1 009, respektíve 1 119 eur pre 7 Plus.

Apple nenápadne updatoval iPady a iPhone 7

Zdroj: Apple

Apple tiež reštartoval svoje iPady pre cieľovú skupinu, ktorá nechce mini displej a zároveň je iPad Pro 9,7 pre nich príliš výkonný a drahý. Teda ide o nástupcu modelu iPad Air 2, ktorý na trh prišiel pred dva a pol rokmi. Nedá sa to ani nazvať faceliftom, pretože po dizajnovej stránke sa takmer nič nemení.

Stále je to tablet s 9,7-palcovým displejom s rozlíšením 2 048 x 1 536 bodov, čítačkou odtlačkov prstov pod ním a 8 Mpix fotoaparátom. Jediným dizajnovým rozdielom je, že hrúbka narástla zo 6,1 na 7,5 mm a hmotnosť o približne 30 gramov. A jediným technickým rozdielom je použitie novšieho procesora, konkrétne čipu Apple A9 a teda aj výkonnejšieho grafického procesora PowerVR GT7600.

Apple nenápadne updatoval iPady a iPhone 7

Zdroj: Apple

Nový iPad bude dostupný vo Wi-Fi aj LTE verzii s 32 alebo 128 GB pamäte v čiernej, zlatej a striebornej farbe. Jeho cena začína na 399 eurách pri 32 GB Wi-Fi verzii, za ktorú sa momentálne predáva iPad Air 2 (32 GB). Najdrahšia, teda 128 GB LTE verzia stojí 659 eur.

Treťou novinkou, ktorá bude dostupná od apríla je aplikácia Clips. Ide o Apple verziu známych aplikácií Prisma a Snapchat, ktorá pridáva výrazne a nevšedné filtre do fotografií a videí. 

Apple nenápadne updatoval iPady a iPhone 7

Zdroj: Apple