Na úpravu fotografií v smartfóne alebo tablete existujú tucty aplikácii. Spolu s počasím je to jeden z najrozšírenejších žánrov mobilných programov. Človek by preto povedal, že stačilo. Našiel som si ten svoj a viac ich netreba. Lenže čo ak je práve tento ešte o krok intuitívnejší a bohatší? Aviary stojí minimálne za vyskúšanie. V novom dizajne sa zorientuje aj začiatočník.

Všetko je prehľadne rozdelené do viacerých záložiek. V prvej sa napríklad zlepšuje fotografia jedným kliknutím. Automaticky sa upraví jas a kontrast či farby. V ďalšej sa pridávajú filtre. Tých je len tucet, zvyšné sa musia dokupovať. Nesledujú rámčeky a nálepky.

V ďalších záložkách už sú klasické editačné prvky ako orezanie, bodové rozostrenie, jas, kontrast, ostrosť a podobne. Podarené je ovládanie týchto prvkov. Na spodku obrazovka je 3D posuvne koliesko, ktoré pri používaní vibruje. Nechýbajú ešte doplnkové funkcie ako úprava červených očí, bielenie vybraných miest alebo vpísanie textu. Príjemným bonusom je vytváranie takzvaných meme z fotografie.

V nastaveniach sa dá meniť poradie nástrojov, prípadne nezobrazovať tie, ktoré nepotrebujete. Výsledná fotografia, samozrejme, môže putovať na e-mail alebo sociálne siete. A najlepšie na tom je, že až na dokupovanie extra filtrov je celá aplikácia pre Android aj iOS zadarmo a bez reklám.

Appka dňa: Stále lepší editor

   

Appka dňa: Stále lepší editor

   

Appka dňa: Stále lepší editor

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

          

Appka dňa: Stále lepší editor

Foto v článku a na titulke - Google Play