Americká spoločnosť oznámila, že ešte tento rok zvýši ceny služieb Disney+ a Hulu. Tento krok je súčasťou širšej reštrukturalizácie jej streamovacích ponúk, keďže spoločnosť Disney zároveň spúšťa balík s reklamami, ktorého cena bude 7,99 dolárov. Táto suma zodpovedá súčasnému predplatnému bez reklám. Súčasná prémiová úroveň bude od decembra stáť 10,99 dolárov, čo je takmer o 40 percent viac ako v súčasnosti.

Rozšírenie na medzinárodné trhy

Ako informuje portál Fontech, zdražovanie sa zatiaľ dotkne iba trhu Spojených štátov. Disney ale chce verziu predplatného s reklamami rozšíriť aj na medzinárodné trhy a plánuje tak urobiť počas budúceho roka. Ako uviedla finančná riaditeľka spoločnosti Disney, Christine McCarthyová, reklamy budú mať obmedzenie na štyri minúty za hodinu.

Rozhodnutie spoločnosti Disney zvýšiť ceny za streamovanie prichádza len niekoľko mesiacov po tom, čo k podobnému kroku pristúpil líder na trhu Netflix. V januári Netflix oznámil druhé zvýšenie cien za menej ako dva roky, čím sa cena jeho štandardného predplatného zvýšila na 15,49 dolárov mesačne.

Zvyšovanie cien predplatného

Podľa údajov, ktoré začiatkom tohto roka zverejnila spoločnosť Nielsen, takmer šesťdesiat percent predplatiteľov streamingu v Spojených štátoch amerických má v súčasnosti tri alebo viac predplatných súčasne, čo je luxus, ktorý si niektorí už možno nebudú môcť alebo chcieť dovoliť.

Podľa nedávnych zistení globálneho spotrebiteľského prieskumu spoločnosti Statista dve tretiny dospelých Američanov uviedli, že by v čase vysokej inflácie obmedzili predplatné, aby tak ušetrili peniaze.

Infographic: Price Hikes Leave Streaming Customers With Tough Choices | Statista You will find more infographics at Statista
Na banánoch si radi pochutnávajú aj mimoni.
Neprehliadnite

Cenzorská ruka v Číne opäť zasiahla, pozmenila koniec filmu Mimoni 2

Ďalšie dôležité správy