Zavedenie nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb do výroby si v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyžiada aj vytvorenie niekoľko sto pracovných miest, okrem iného aj v logistike. Tá v súčasnosti denne pripravuje pre výrobu približne 70-tisíc zásobníkov s materiálom a so začiatkom výroby nových modelov sa tento počet zvýši o ďalších 11-tisíc zásobníkov, informovala v utorok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Zo Slovenska ide materiál za dve miliardy

„V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia aktuálne logistika zabezpečuje vyše 26-tisíc druhov dielov pre výrobu ôsmich modelov štyroch koncernových značiek. Do závodu smeruje každý deň viac ako 650 kamiónov s nakupovanými dielmi a ďalších 600 just in sequence nákladných vozidiel od lokálnych dodávateľov. Zo Slovenska pochádza až 25 percent výrobného materiálu, čo predstavuje nákupný objem vo výške dvoch miliárd eur,“ priblížila Kovarovič Makayová.

Hlavnou tepnou logistiky vo Volkswagen Slovakia je logistické centrum. Diely sa dopravujú na miesto ich zabudovania do vozidiel po 217 trasách, z ktorých 40 percent zabezpečujú automaticky riadené vozíky. Kovarovič Makayová dodala, že sa spoločnosť pripravuje na nasadenie novej generácie automaticky riadených vozíkov v novovznikajúcej karosárni a zavedie aj novinku v podobe vysokozdvižných automaticky riadených vozíkov.

Ďalšie dôležité správy

Oliver Grünberg, predseda predstavenstva, Volkswagen Slovakia
Neprehliadnite

Volkswagen: toto nie je logistická kríza, ale nový štandard. Dodávateľom klopeme na dvere