Pre TASR to uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v reakcii na rozhodnutie liberálov nezúčastňovať sa koaličných rád.

„V utorok sa stretli zástupcovia troch koaličných strán, ktoré boli ochotné diskutovať, ako pomôcť rodinám s deťmi, zvýšiť platy učiteľov, zdravotných sestier a ďalších štátnych zamestnancov a kde na to nájsť zdroje. Mrzí nás, že strana SaS sa rozhodla týchto dôležitých rokovaní nezúčastniť a odignorovala ľudí, ktorí túto pomoc potrebujú," skonštatoval Šipoš

Čo sa týka odvolávania ministra hospodárstva Richarda Sulíka z funkcie, poslanecký klub OĽANO bude podľa Šipošových slov k téme zasadať počas najbližšej schôdze Národnej rady.

SaS pred plánovanou utorkovou koaličnou radou avizovala, že sa na rokovaniach nebude zúčastňovať. Nesúhlasí totiž s návrhom ministra financií Igora Matoviča spojiť zvýšenie platov učiteľov so zvyšovaním daní.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej besedy po skončení straníckeho kongresu v Bystrej v okrese Brezno v sobotu 9. apríla 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Dáme si chvíľku pohov, aby sa táto situácia upokojila, povedal Sulík