„V posledných týždňoch naberá pandémia znova na sile,“ uviedol G. Attal a zároveň zopakoval nedeľňajšie varovanie francúzskeho ministra zdravotníctva Oliviera Vérana, podľa ktorého existuje „možnosť“, že štvrtá vlna pandémie zasiahne krajinu už koncom tohto mesiaca. Informuje o tom agentúra AFP.

„Videli sme explóziu (prípadov ochorenia covid-19), ktorá prišla veľmi rýchlo po tom, ako sa objavili prvé varovné signály a teraz tieto signály vidíme aj v našej krajine,“ dodal Attal.

Obavy z ďalšej vlny pandémie vo Francúzsku spôsobuje najmä rozširujúci sa variant delta, ktorý v súčasnosti predstavuje 30 percent nových prípadov nákazy koronavírusom.

Francúzsko v nedeľu zaznamenalo 2 600 nových prípadov koronavírusu, čo je o niečo viac než v predchádzajúcich dňoch, ale naďalej je to výrazne menej než v apríli, keď krajina denne evidovala až 35-tisíc nových prípadov nákazy.

Záujem o očkovanie vo Francúzsku nie je taký vysoký, ako by si vláda predstavovala. V súčasnosti je plne zaočkovaných len 36 percent obyvateľov krajiny. Francúzsky premiér Jean Castex chce tento týždeň v parlamente rokovať o požiadavkách na očkovanie proti koronavírusu u pracovníkov zdravotníctva, ako aj zamestnancov zariadení určených na starostlivosť o dôchodcov. Miera zaočkovanosti zdravotníckeho personálu sa v krajine zastavila na hodnote 64 percent.

Macron počas stretnutia s Merkelovou
Neprehliadnite

Merkelová a Macron varovali pred šírením nových variantov koronavírusu