Vo veľkokapacitnom očkovacom centre na trenčianskom výstavisku Expo Center začnú v sobotu (17. 7.) prvýkrát podávať jednorazovú vakcínu od spoločnosti Johnson&Johnson.

„Prvýkrát bude k dispozícii jednodávková vakcína Covid-19 Vaccine Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson. Jej nespornou výhodou je fakt, že ľudia, ktorí ňou budú zaočkovaní, nemusia ísť na druhú dávku. Pre plnohodnotné zaočkovanie proti ochoreniu Covid-19 im teda stačí len jedna návšteva vakcinačného centra,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška s tým, že kraj očkuje v oboch vakcinačných centrách aj neobjednaných záujemcov.

KK33 Essen - Zdravotník drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od firmy Johnson & Johnson 7. mája 2021 v Essene. Nemecko zrušilo vekové obmedzenia pre použitie vakcíny proti koronavírusu od americkej spoločnosti Johnson & Johnson (J&J). Znamená to, že po konzultácii s lekárom sa budú môcť touto očkovacou látkou dať zaočkovať všetci záujemcovia. FOTO TASR/DPA
07.05.2021, Nordrhein-Westfalen, Essen: Eine Ärztin hält eine Ampulle des Covid-19-Impfstoffs von Janssen (Johnson & Johns
Neprehliadnite

Vakcína J&J je dlhodobo účinná voči variante delta, uviedla firma

K dispozícii bude 4 200 dávok vakcín. V Prievidzi na zimnom štadióne sa bude opäť očkovať vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech, v Trenčíne vakcínou od spoločnosti Johnson&Johnson.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spustilo prihlasovanie na vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson 21.júna. Určená je osobám od 18 rokov. Ministerstvo vtedy upozornilo, že vakcína je vhodná pre ľudí,  ktorí potrebujú byť plnohodnotne zaočkovaní proti ochoreniu Covid-19 čo najrýchlejšie. 

Aktuálne sa na Slovensku možno prihlásiť okrem tejto vakcíny na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 aj na registrované dvojdávkové vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech a od spoločnosti Moderna.