Farmaceutická spoločnosť Johnson&Johnson (J&J) oznámila, že jej jednodávková vakcína proti Covidu-19 vykázala silnú a dlhodobú účinnosť voči variantu delta a ďalším rozšíreným variantom koronavírusu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Dáta firmy ukazujú, že imúnny systém ľudí očkovaných jej vakcínou bol odolný voči vírusu po dobu najmenej osem mesiacov.

KK24 Rím - Turisti s ochrannými rúškami počúvajú sprievodkyňu pred Koloseom v Ríme 21. mája 2021. FOTO TASR/AP
Tourists wear face masks to curb the spread of COVID-19 as they listen to a tour guide outside the ancient Colosseum, in Rome, Friday, May 21, 2021. The easing of travel restrictions this week have favored travel and tourism. (Cecilia Fabiano/LaPresse via AP)
Neprehliadnite

Všetci dúfajú v hojné leto. Turistická sezóna môže byť ale veľmi krátka

,,Súčasné dáta za doteraz preskúmaných osem mesiacov ukazujú, že jednodávková vakcína J&J produkuje silnú odpoveď protilátok, ktorá neslabne; naopak s pribúdajúcim časom pozorujeme zlepšenie," uviedol vedúci oddelenia výskumu a vývoja v sekcii liečiv J&J Mathai Mammen.

Vakcína vyvoláva ešte vyššiu aktivitu protilátok proti variantu delta, ktorý sa prvýkrát objavil v Indii, než proti variante beta, ktorý sa prvýkrát preukázal v Juhoafrickej republike, uviedla spoločnosť.