Galavečerom v historickej budove Slovenského národného divadla vyvrcholil v piatok večer 13. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. Titul Absolútna Slovenka roka 2021 získala Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava.

Vyštudovaná biochemička, ktorá v Novom Meste nad Váhom riadi úspešnú firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov, získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

Spoločnosť Kompava pôsobí na trhu od roku 1997 a dodáva produkty podporujúce zdravie, zdravý životný štýl a životosprávu súvisiacu so športovými aktivitami. V roku 2020 mala tržby 2,25 milióna eur a zisk 261-tisíc eur.

Kompava - výsleky
Zdroj: Finstat

V ďalších kategóriách získali prvenstvo herečka Zuzana Kocúriková (kultúra a umenie), profesorka biochémie Zdeňka Ďuračková (veda a výskum), špeciálna pedagogička Anna Jurgovianová (vzdelávanie), manažérka a nemocničná sestra Erika Mišiaková (zdravotníctvo) a paralympijská trénerka Helena Hanková (šport).

Okrem toho za oblasť médiá a komunikácia získala cenu moderátorka televízie TA3 Anka Žitná a za oblasť charity riaditeľka Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR Iveta Mišová. Učiteľka ZUŠ Nina Krigovská získala ocenenie v kategórii podpora mladých talentov.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok detskej lekárke Anne Hlavatej a lyžiarke Petre Vlhovej.

Anketu Slovenka roka spoluorganizuje týždenník Slovenka. O poradí rozhodujú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov a internetového hlasovania.

Juraj Habovštiak z MTS
Neprehliadnite

Kto bude Manažérom roka 2021? Developer, poisťovák, mäsiar, riaditeľ farmafirmy či šéfka úradu