Prezidentka Zuzana Čaputová v relácii Rádia Expres kritizovala premiéra a vládu, za to, že im chýba jasný plán. „Za takýto plán sa postavím, ale ťažko môžem stáť za vládou, keď je tu chaos,“ povedala. Pochválila viacerých ministrov, aj keď tvrdí, že snaha niekedy nestačí. Podľa jej slov všetci potrebujeme jasný plán krokov počas pandémie.„Mne samej to chýba, a to by som mala mať viac informácií ako obyčajní ľudia,“ doplnila prezidentka. Premiér by mal podľa nej zvážiť odovzdanie manažovania pandémie niekomu inému. Nekonkretizovala však, kto by to mal byť. Premiér by tak podľa nej mal viac času na prevzatie iných vecí. „Neboli by sme jediní v Európe, skôr naopak,“ doplnila. 

 „Ja nemenežujem koronakrízu, koronakríza si menežuje nás,“ reagoval na návrh prezidentky premiér. Hovorí, že Zuzana Čaputová má u ľudí najväčšiu dôveru, preto sa bude snažiť presvedčiť ju v súvislosti s plošným testovaním. Tento týždeň sa s ňou chce stretnúť. „Pokúsim sa ju tento týždeň presvedčiť na našu palubu. Aby odišla od kotlebovcov a Pellegriniho a pridala sa k nám,“povedal Matovič.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k záverom utorkového stretnutia s predsedom vlády SR Igorom Matovičom, v stredu 4. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Čaputová s vládou súhlasiť nemusí, avšak kompetencie jej zmeny neumožňujú

Čaputová vyjadrila presvedčenie, že je potrebné obmedziť mobilitu a testovať ľudí v ohniskách. Nestotožňuje sa s názorom premiéra Igora Matoviča, ktorý dáva na výber z dvoch možností, povinného testovania alebo lockdownu. „Celý svet rieši Covid a my riešime pána premiéra alebo vzťahy v koalícii," povedala. 

Prezidentka sa vyjadrila aj k školám. Podľa jej slov, na to, že vláda nemá plán, najviac doplácajú deti. „Máme tu veľkú skupinu detí, ktorá nemá riadny prístup k vzdelaniu, a množstvo detí, ktoré sa síce vzdelávajú dištančne, ale kvalita vzdelávania je na úplne inej úrovni," myslí si a hovorí, že všade inde v Európe sa školy zatvárali ako posledné.