Na júnovom summite skupiny G7 sa zúčastnia aj zástupcovia Indie, Indonézie, Juhoafrickej republiky a Senegalu ako hosťujúcich krajín. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Indonézia v súčasnosti predsedá zoskupeniu G20 a Senegal je zas predsedníckou krajinou Africkej únie (AÚ).

Do skupiny G7 patrí okrem Nemecka aj Francúzsko, Británia, Taliansko, Spojené štáty, Kanada a Japonsko. Aktuálne jej predsedá Nemecko, ktoré v januári prevzalo od Británie na jeden rok rotujúce predsedníctvo.

Summit sa uskutoční pod vedením nemeckého kancelára Olafa Scholza na zámku v bavorských Alpách v dňoch 26. – 28. júna. Bude sa zaoberať ruskou inváziou na Ukrajinu, životným prostredím, bojom proti pandémii koronavírusu a posilnením medzinárodnej spolupráce a demokracie vo svete.

Ďalšie dôležité správy

JB 19 Canberra - Indonézsky prezident Joko Widodo počas prejavu v austrálskom parlamente v Canberre 10. februára 2020. Widodo je na dvojdňovej návšteve Austrálie. FOTO TASR/AP

Indonesia's President Joko Widodo address the Australian Parliament in Canberra, Monday, Feb. 10, 2020. Widodo is on a two-day visit to Canberra, his fourth visit to Australia. (AP Photo/Rick Rycroft)
Neprehliadnite

Putin sa zúčastní na summite G20, pozvali aj Zelenského