Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) poslancom parlamentu vysvetliť, prečo sa vzdala Slovenská republika predkupného práva pri akciách Východoslovenskej energetiky (VSE) Holding. Parlament odsúhlasil 133 hlasmi zaradenie tohto návrhu do programu aktuálnej 12. schôdze. Predniesol ho poslanec Smeru-SD Maroš Kondrót.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON vstúpi do VSE Holding, keď získala jej podiel od spoločnosti RWE. ,,Žiadame, aby minister hospodárstva vysvetlil, prečo sa SR vzdala predkupného práva na akcie a za akú cenu je predávaný podiel 49 percent vo VSEH," priblížil Kondrót.

Richard Sulík
Neprehliadnite

Sulík odňal Bonulu postavenie subjektu hospodárskej mobilizácie

Návrh na doplnenie programu navrhoval aj jeho stranícky kolega Ladislav Kamenický. Chcel, aby parlament zaujal stanovisko k vypracovaniu národného plánu obnovy z nástroja Next Generation EU. ,,Ústavný zákon predpokladá prijímanie záväzných stanovísk NR SR k európskej agende. O príprave národného plánu obnovy musí byť širšia diskusia vrátane parlamentnej, a preto je potrebné túto možnosť danú ústavným zákonom využiť," zdôvodnil Kamenický. Plénum však jeho návrh neschválilo.