Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, vo štvrtok zamietol návrh na obnovu konania v prípade právoplatne odsúdeného podnikateľa ukrajinského pôvodu Sergeja Kucherenka. Kucherenko, odsúdený na 11 rokov, podal návrh na obnovu konania 28. mája. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„ŠTS zamietol návrh odsúdeného S. K. na povolenie obnovy konania, pretože nezistil podmienky obnovy konania. Rozhodnutie nie je právoplatné. Obhajca podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR," spresnila hovorkyňa.

Na snímke nápis na budove, v ktorej sídli Rektorát Slovenskej technickej univerzity (STU) na Vazovovej ulici v Bratislave 26. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Návrh na odvolanie rektora STU sa posudzuje na ministerstve školstva

Najvyšší súd (NS) SR odsúdil podnikateľa koncom júla 2017 na 11 rokov väzenia pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Taktiež musel uhradiť spôsobenú škodu vo výške 7,8 milióna eur. NS SR tak potvrdil rozsudok ŠTS v Banskej Bystrici z apríla toho roka.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Kucherenko ako konateľ spoločnosti DND Invest v rozpore so zákonnou povinnosťou vykonávať pôsobnosť konateľa s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti, napriek dostatku finančných prostriedkov koncom decembra 2009 nezaplatil banke mimoriadnu splátku vo výške 700-tisíc eur. Porušením podmienok spôsobil vyhlásenie okamžitej splatnosti 3,5-miliónového úveru.

Na snímke expremiér a opozičný poslanec Robert Fico (Smer-SD) počas 12. schôdze Národnej rady SR v Bratislave v stredu 16. septembra 2020. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Pozornosť polície je teraz potrebné obrátiť na Fica a Kaliňáka, tvrdí SaS

V rámci vyrovnania úveru, ktorý bol zabezpečený nehnuteľnosťami spoločnosti, predovšetkým pozemkami určenými na realizáciu developerského projektu v Majcichove, mal uzavrieť v roku 2010 v mene spoločnosti súbor ekonomicky zjavne nevýhodných a záujmy spoločnosti poškodzujúcich zmlúv.