V sobotu popoludní o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti obvineného bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) žiadal v jeho prípade kolúznu väzbu. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených či mariť vyšetrovanie.

„Sudca ŠTS po výsluchu obvineného JUDr. Roberta  Káliňáka považoval návrh prokurátora za dôvodný, pretože aj podľa názoru sudcu je obvinený dôvodne podozrivý zo stíhanej trestnej činnosti a je u neho daný dôvod kolúznej väzby," priblížila Kudjáková.

Väzobný výsluch absolvoval Kaliňák v piatok (22. apríla). Okrem neho rozhoduje ŠTS aj o väzbe obvineného Milana Cíbika a advokáta Mareka Paru. V prípade advokáta by mal padnúť verdikt v nedeľu (24. apríla) ráno.

Exministra vnútra vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil spolu s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Advokát Marek Para je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Ďalšie dôležité správy

TLAČOVÁ KONFERENCIA - SMER SD
Neprehliadnite

Fico rozposlal hlavám európskych krajín list, v ktorom informuje, „čo sa na Slovensku deje“