Bývalý predseda vlády SR a súčasný minister financií Igor Matovič (OĽANO) odmietol, že by intervenoval za presun bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) Ľudovíta Makoá do SIS. ,,Nemám s tým nič spoločné," uviedol pred novinármi pred stredajším rokovaním vlády. ,,Bol som len informovaný, že odchádza z KUFS do SIS," povedal Matovič. Tvrdí, že medializované informácie prinášajúce stanovisko bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana zatiaľ nečítal.

Matovič zároveň v stredu popoludní priznal, že sa s Ľudovítom Makóom raz stretol. Podľa jeho slov to malo byť ešte v čase, keď bol v opozícii. Stretnutie nemalo byť súkromné, ale ani pracovné.

Topky.sk v stredu informovali, že Zurian vo februári podal na bývalého námestníka SIS a kajúcnika Borisa Beňu trestné oznámenie za krivé obvinenia a krivú výpoveď. Podnet sa mal týkať výpovedí Borisa B., podľa ktorých Zurian vynášal tajné informácie.

Financna sprava SR, Mako Ludovit
Neprehliadnite

Bývalý šéf daňovej kriminálky Makó bral stovky tisíc eur za tolerovanie čiernej výroby cigariet

V trestnom oznámení mal Zurian uviesť aj to, že presun Ľudovíta Makoá do SIS riešil aj bývalý premiér. Boris Beňa mu to mal vysvetliť slovami, že ,,premiér ho potreboval bez problémov a v tichosti, bez kriku dostať z funkcie od Hegera z Kriminálneho úradu finančnej správy, a tak ich požiadal, aby ho zobrali do SIS. Neskôr mal ísť robiť do Budapešti. Že bol taký barter, aby dobrovoľne uvoľnil miesto riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy".