„Veľmi ma mrzí komunikácia zo strany prezidentského paláca aj zo strany pani prezidentky, keď hovoria o vytrhnutí mojej demisie,“ reagoval Igor Matovič na stanovisko prezidentky Zuzany Čaputovej k incidentu v prezidentskej kancelárii.

Podľa slov Richarda Sulíka, ktoré neskôr potvrdila aj prezidentská kancelária, mal I. Matovič vytrhnúť demisiu z rúk vedúcemu Kancelárie prezidentky SR Metodovi Špačekovi.

Igor Matovič s podobnou interpretáciou nesúhlasí. Podľa jeho slov v kritickej situácii, kedy „videl, že zrejme nie je iná cesta“ povedal, že je ochotný podať demisiu.

„Chcel som ale stanovisko od SaS, či v tom prípade podržia vládu. Išiel som do prezidentského paláca a odpoveď neprichádzala. Nakoniec prišla odpoveď od premiéra, že nevie garantovať, ako sa SaS zachová,“ pokračoval v rozprávaní.

Dodal, že následne požiadal o kópiu demisie a zobral si aj originál. Medzitým totiž údajne telefonoval s „človekom, ktorého si veľmi váži“ a jeho pohľad na vec zmenil.

„Ten človek mi povedal, že bojovníci sa pred mafiou neskláňajú. Pre mňa to boli natoľko silné slová, že keď mi kancelár priniesol moju demisiu a jej kópiu, ja som si ich zobral späť. Podával mi jednu, ja som si zobral aj druhú,“ argumentoval I. Matovič.

Takisto sa obhajuje tým, že v prezidentskej kancelárii bol spolu s vedúcim Úradu vlády SR, ktorý môže priebeh situácie potvrdiť.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina), podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič a premiér SR Eduard Heger (obaja OĽANO) pred tlačovou konferenciou po zasadnutí vlády SR v Bratislave v stredu 16. novembra 2022. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Vláda Eduarda Hegera končí. Odvolávanie v parlamente neustála