Hnutie Sme rodina podporí v Národnej rade SR májový, júnový aj septembrový termín predčasných volieb a uvidí, kde sa nájde potrebných 90 hlasov poslancov. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu parlamentu a hnutia Borisa Kollára.

„Myslíme si, že by bolo lepšie vykonať voľby v júni. Ale musíme nájsť 90 poslancov. Keď nenájdeme 90 poslancov na jún, tak sa musíme snažiť nájsť 90 poslancov na september. Keď ich nenájdeme ani na september, tak budú voľby vo februári a dovtedy tu bude úradnícka vláda," upozornil Kollár.

Predpokladá, že o termíne volieb sa bude vo finále hlasovať v utorok. Pripomenul, že v piatky sa rokuje len do 14:00, v pondelky sa nerokuje a avizovaných je viacero návrhov. Kollár pritom očakáva aj dlhšiu diskusiu.

Dodal, že Sme rodina súhlasí aj s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie parlamentu referendom. To sa však v stredu v parlamente neodsúhlasilo. V reakcii na výčitky opozície Kollár skonštatoval, že na ďalšiu schôdzu je predložená novela ústavy z dielne Petra Pčolinského, ktorá obsahuje aj referendum. Opozícia môže podľa jeho slov hlasovať ešte za tento návrh. Deklaroval aj 18 hlasov poslancov klubu Sme rodina.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke noví poslanci NR SR zľava Boris Kollár, Adriana Pčolinská a Petra Krištúfková (Sme rodina)  sa oboznamujú so zajtrajším programom sľubu i  s hlasovacím zariadením a jeho používaním v rokovacej sále Národnej rady SR v utorok 22. marca 2016 v Bratislave. FOTO TASR  - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Sme rodina chce vrátiť obedy zadarmo pre deti v základných a materských školách