Slovensko má najväčší 7-dňový priemer nových prípadov covidu-19 na počet obyvateľov. Podľa údajov Johnss Hopkinss University Slovensko má  priemerne denne 1 642 nových prípadov na milión obyvateľov, čím sa radí na vrchol rebríčka. Druhé miesto patrí Slovinsku s priemerom 1 581 prípadov ochorenia na nový koronavírus na milión obyvateľov.

covid-19, očkovanie
Neprehliadnite

Na Slovensku opäť pribudlo viac ako 7-tisíc nových prípadov, na covid-19 zomrelo 56 ľudí

Česko a Rakúsko

Lepšie na tom nie je ani Česká republika. Denne pribudne 1 170 prípadov na milión obyvateľov, čím sa dostali na šieste miesto v Top 10. Premiér Andrej Babiš už avizoval, že plánuje zaviesť tzv. bavorský model a povinné testovanie vo firmách.

WA 21 Wu-chan - Ľudia kráčajú v uliciach čínskeho mesta Wu-chan po ukončení 76-dňovej izolácie mesta a obmedzení dopravy pre šírenie nového koronavírusu v stredu 8. apríla 2020. Na cestách 11- miliónového mesta sa tvorili dopravné zápchy. Na letiskách, vlakových a autobusových staniciach čakali cestujúci v dlhých radoch. Tisíce ľudí cestovali z Wu-chanu späť do svojich domovov alebo do zamestanania. Žlté bariéry, ktoré blokovali niektoré ulice, odstránili. Brány do obytných priestorov však sú na
Neprehliadnite

Kde a ako sa to celé začalo: Štúdia potvrdila presné miesto vzniku covid-19 aj pacienta nula

Horšie je na tom už len Rakúsko, ktoré sa dostalo na tretie miesto so sedemdňovým priemerom 1 395 nových chorých na milión obyvateľov. Kancelár Alexander Schallenberg na rastúci počet prípadov reagoval vyhláseniami o zavedení lockdownu aj pre zaočkovaných a o povinnej vakcinácii od 1. februára 2022.

Poľsko a Maďarsko

Tesne za top 10 nájdeme Maďarsko, kde priemerný počet nových prípadov covidu-19 na milión obyvateľov stúpol o 827 chorých. Premiér Viktor Orbán apeluje na maďarských občanov, aby sa dali zaočkovať a predišli úmrtiam. Dodal, že dostáva správy, kde v zlej situácii sú celé rodiny

Terasy reštaurácií bratislavského Starého mesta okolo dvadsiatej hodiny, od kedy platí štátom nariadený zákaz vychádzania.
Neprehliadnite

Slovensko v covidovom pekle opäť zavádza lockdown. Podľa WHO je celá Európa epicentrom nákazy

Východný sused Slovenska Ukrajina sa v rebríčku Johns Hopkins University zaradila na 27. pozíciu, na milión obyvateľov pribudlo za týždeň v priemere 449 nových prípadov covidu-19. O niečo horšie je na tom Poľsko, ktoré od Ukrajiny delí v priemere sedem prípadov. 

Viac o téme: Covid-19