Niekoľko dní po tom, čo Rakúsko uvalilo lockdown na neočkovaných, oznámilo úplný celoštátny lockdown pre všetkých, uvádza BBC. 

Povinné očkovanie

Kancelár Alexander Schallenberg povedal, že bude trvať najmenej 10 dní a od 1. februára 2022 bude očkovanie zo zákona povinné. Reagoval tak na rekordné počty prípadov a jednu z najnižších úrovní zaočkovanosti v západnej Európe.

Terasy reštaurácií bratislavského Starého mesta okolo dvadsiatej hodiny, od kedy platí štátom nariadený zákaz vychádzania.
Neprehliadnite

Slovensko v covidovom pekle opäť zavádza lockdown. Podľa WHO je celá Európa epicentrom nákazy

Mnohé ďalšie európske krajiny zavádzajú obmedzenia s rastúcim počtom prípadov. „Nechceme piatu vlnu," povedal Schallenberg po stretnutí s guvernérmi deviatich rakúskych spolkových krajín v stredisku na západe Rakúska.

Obmedzenia pre neočkovaných

Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že od pondelka začne takzvaný lockdown pre nezaočkovaných a česká vláda tiež obmedzuje prístup k rôznym službám.

Nemeckí lídri sa dohodli na zavedení obmedzení pre neočkovaných ľudí v oblastiach s vysokým počtom hospitalizácií s covid-19, ktoré by ovplyvnili 12 zo 16 nemeckých spolkových krajín.

Holanďanom začal čiastočný lockdown, na vine je rekordný nárast prípadov.
Neprehliadnite

Cukor došiel, strieda ho bič. Očkovací predátori uviazli v lockdownoch, Slovensko tiež