„Doteraz sme mali 100-percentnú obsadenosť, aj na budúci víkend sme mali mať. Ale podujatie Strachan Cup sme museli zrušiť, a tým sme prišli aj o veľkú časť hostí, ktorí naň mali prísť. Takže asi predčasne ukončíme sezónu a zatvoríme,“ hovorí Jana Strachanová, ktorá má spolu s manželom penzión a lyžiarske stredisko v Ždiari.

Konštatuje, že nové rezervácie nechodia, ľudia sa informujú najskôr na júnové pobyty. V minulosti sezónu tiež končili v marci, ale posledné roky mali otvorené nonstop. „Vrátime sa k tomu, čo bolo pred rokmi. Zamestnanci si budú najprv čerpať dovolenku a potom budeme robiť práce v hoteli. Nejakú chvíľu výpadok hostí dokážeme preklenúť, ale nie nadlho,“ zamýšľa sa.

Zamestnancov na úrad práce poslať nechcú, lebo ak sa situácia o pár týždňov dostane do normálu, majú obavy že potom nebude mať kto robiť. „Ale neviem, z čoho budeme platiť napríklad odvody, ak by sme museli mať dlhšie zatvorené,“ hovorí. Jediné pozitívum súčasnej situácie je podľa nej v tom, že kríza prišla až ku koncu lyžiarskej sezóny, nie pred jarnými prázdninami.

Za tri dni prišli o 300-tisíc

Riaditeľ hotela Partizán na Táloch Michal Kič hovorí, že lyžiarska sezóna sa tu asi tiež ukončí skôr. Čo však vidí ako oveľa väčší problém

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa