„Doteraz sme mali 100-percentnú obsadenosť, aj na budúci víkend sme mali mať. Ale podujatie Strachan Cup sme museli zrušiť, a tým sme prišli aj o veľkú časť hostí, ktorí naň mali prísť. Takže asi predčasne ukončíme sezónu a zatvoríme,“ hovorí Jana Strachanová, ktorá má spolu s manželom penzión a lyžiarske stredisko v Ždiari.

Konštatuje, že nové rezervácie nechodia, ľudia sa informujú najskôr na júnové pobyty. V minulosti sezónu tiež končili v marci, ale posledné roky mali otvorené nonstop. „Vrátime sa k tomu, čo bolo pred rokmi. Zamestnanci si budú najprv čerpať dovolenku a potom budeme robiť práce v hoteli. Nejakú chvíľu výpadok hostí dokážeme preklenúť, ale nie nadlho,“ zamýšľa sa.

Zamestnancov na úrad práce poslať nechcú, lebo ak sa situácia o pár týždňov dostane do normálu, majú obavy že potom nebude mať kto robiť. „Ale neviem, z čoho budeme platiť napríklad odvody, ak by sme museli mať dlhšie zatvorené,“ hovorí. Jediné pozitívum súčasnej situácie je podľa nej v tom, že kríza prišla až ku koncu lyžiarskej sezóny, nie pred jarnými prázdninami.

Za tri dni prišli o 300-tisíc

Riaditeľ hotela Partizán na Táloch Michal Kič hovorí, že lyžiarska sezóna sa tu asi tiež ukončí skôr. Čo však vidí ako oveľa väčší problém

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa