Dopravný podnik Bratislava (DPB) predpokladá škody po rannej zrážke dvoch električiek v bratislavskej Karlovej Vsi v desiatkach tisíc eur. Pre TASR to uviedla hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová a zároveň potvrdila informácie zdravotných záchranárov o zranení jednej z cestujúcich, ktorá bola prevezená do nemocnice.

Od 26. októbra 2020 je obnovená premávka električiek Mestskej hromadnej dopravy do Karlovej Vsi a Dúbravky. Na snímke linka č. 4 na zastávke Riviéra, 26. októbra 2020 v Bratislave.  FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Bratislava bude mať z eurofondov 70,5 milióna eur na nákup električiek

K nehode došlo v pondelok ráno na Botanickej ulici. „Vodič električky linky 9 vrazil do pred ním jazdiacej električky linky 4. V dôsledku zrážky došlo aj k vykoľajeniu vozidla," spresnila Melcerová. Pre nehodu bola dočasne prerušená premávka električiek liniek 4 a 9 na Botanickej ulici smer Pri kríži. V úseku jazdila náhradná autobusová doprava.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová pre TASR uviedla, že pri nehode električiek sa zranila staršia žena. „Záchranári ošetrili ženu s úrazom dolnej končatiny a pri vedomí ju previezli do nemocnice," spresnila hovorkyňa.