Spoločnosť Schaeffler si podpisom zmluvy o získaní všetkých obchodných podielov Melior Motion GmbH vo svojej divízii Industrial rozširuje portfólio v oblasti robotiky. Divízia svoju pozíciu dodávateľa robotických komponentov neustále rozširuje, keďže automatizácia rýchlo napreduje.

Podrobnosti nezverejnia

Transakcia sa má uzavrieť do konca januára, zmluvné strany sa však dohodli, že finančné podrobnosti nezverejnia. „So spoločnosťou Melior Motion GmbH získavame vysoko inovatívny podnik z oblasti robotiky, ktorý má pred sebou silný rast. Touto akvizíciou doplníme naše ešte mladé portfólio pre robotické akčné členy a vybudujeme si výraznú pozíciu ako inovatívny dodávateľ v tejto dôležitej obchodnej oblasti. Špeciálne vlastnosti tohto portfólia budeme ako používateľ robotov využívať na zvýšenie efektivity v našich 75 výrobných závodoch Schaeffler,“ povedal Dr. Stefan Spindler, člen predstavenstva Industrial Schaeffler.

Výrobnú kapacitu rozširujú

Melior Motion GmbH v tomto roku výrazne rozširuje svoju výrobnú kapacitu. „Vývoj a produkty vysokokvalifikovaného tímu Melior Motion GmbH ideálne dopĺňajú produktové portfólio skupiny Schaeffler. Oveľa nižšia vôľa v porovnaní s konkurenčnými výrobkami dodáva ultra presným planétovým prevodovkám špeciálne vlastnosti. Vysoká hustota krútiaceho momentu, dlhá životnosť a vynikajúca energetická účinnosť sú mimoriadne zaujímavé pre našu veľkú zákaznícku základňu v oblasti robotiky. Produkty oboch spoločností sa navzájom dopĺňajú a sú žiadané rovnakou skupinou zákazníkov. Očakávame tiež, že budeme môcť realizovať synergie v oblasti nákupu a výroby využitím porovnateľných výrobných technológií,“ uviedol Ralf Moseberg, senior viceprezident Industrial Automation v Schaeffler Industrial.

Nový strategický partner

„Sme radi, že sme v skupine Schaeffler získali nového vlastníka a strategického partnera do budúcnosti. Vďaka jej globálnemu postaveniu, štruktúre predaja, výrobnej odbornosti a najmä schopnosti rozširovať podnikanie budeme môcť spustiť ďalšiu fázu zrýchleného rastu v oblasti priemyselných robotov a trhu obrábacích strojov. Okrem Nemecka chceme výrazne zvýšiť lokálne výrobné kapacity najmä v Číne. V rámci existujúcej infraštruktúry Schaeffler je to teraz možné urobiť oveľa rýchlejšie,“ informoval Chris Morrell, generálny riaditeľ spoločnosti Melior Motion GmbH.

Ďalšie dôležité správy

Vývoj a výskum v Schaeffler Kysuce
Neprehliadnite

Schaeffler vybuduje na Slovensku výskumné a vývojové centrum pre elektromobilitu