Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, v stredu schválila novú legislatívu, na základe ktorej bude možné ukladať ,,sabotérom" dlhoročné tresty väzenia, informuje AFP.

Ochrana pred hrozbami

Dolná komora parlamentu vo vyhlásení uviedla, že poslanci v treťom a záverečnom čítaní prijali balík opatrení, ktorých cieľom je ,,chrániť našu krajinu a občanov pred teroristickými a sabotérskymi hrozbami".

,,Ruská federácia uskutočňuje špeciálnu vojenskú operáciu a v tom istom čase aj prijíma utečencov a zostáva otvorená pre príchod i odchod občanov zahraničných krajín," vysvetlil potrebu novej legislatívy predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin. Tresty pre sabotérov budú podľa jeho slov ,,také prísne, ako len bude možné".

Schválili viacero zákonov

 Legislatívu ešte musí schváliť horná komora parlamentu, Rada federácie, a podpísať prezident Vladimir Putin.

Legislatíva je namierená voči novovznikajúcim teroristickým hrozbám vrátane zahraničných. Moskva tento rok prijala viacero legislatívnych opatrení s cieľom potlačiť akékoľvek možné domáce ohrozenia ruskej vojenskej invázie na Ukrajine, píše AFP.

Ďalšie dôležité správy

WA 9 Samarkand - Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a čínsky prezident Si Ťin-pching diskutujú na regionálnom summite - Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) - v uzbeckom meste Samarkand v piatok 16. septembra 2022. FOTO TASR/APRussian President Vladimir Putin, left, gestures while speaking to Chinese President Xi Jinping during the Shanghai Cooperation Organization (SCO) summit in Samarkand, Uzbekistan, Friday, Sept. 16, 2022. (Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Rusko a Čína sa snažia rozhádať členské štáty NATO, varujú Spojené štáty