Rakúske železnice (ÖBB) majú tento rok spustiť nové nočné spojenie do Chorvátska. Vlak Nightjet pôjde z Bratislavy cez Viedeň a Graz do Splitu. Lístky sú v predaji od stredy (17.3.), oznámili ÖBB.

Spojenie bude sezónne a fungovať má od 18. júna do 11. septembra. Cestujúcim umožní i prepravu automobilov. Vlak bude z Bratislavy vychádzať dvakrát týždenne o 15:51, v Splite bude ráno o 9:50. Na spiatočnú cestu sa vydá o 16:48 a do Bratislavy dorazí o 10:49.

Na snímke odchod prvého vlakového spoja spoločnosti RegioJet Praha - Bratislava - Ľubľana - Rijeka z Hlavnej stanice v Bratislave 30. júna 2020. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

RegioJet plánuje v lete opäť vypraviť vlaky do Chorvátska

Minimálna cena cestovného lístku pre jeden smer je približne 30 eur za miesto na sedenie a 70 eur v spacom vozni. Nakládka a vykládka áut a motocyklov bude možná v Bratislave, vo Viedni a Splite. Rakúske železnice týmto modelom obnovujú približne 10 rokov staré trate, kedy prevádzkovali sezónne vlaky z Viedne do Rijeky a z Viedne do Splitu. Železničný dopravca RegioJet tento rok pripravuje sezónnu trať z Prahy do Chorvátska, tentokrát cez Maďarsko. Informoval o tom portál zdopravy.cz.