V stredu (3. 2.) predseda vlády Igor Matovič odcestuje do Paríža, kde sa stretne s prezidentom Francúzska Emmanuelom Macronom. TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

Na spoločnom rokovaní budú hovoriť o aktuálnom vývoji pandemickej situácie. Témou bude fond obnovy, ktorý má napomôcť prekonať ekonomické dôsledky koronakrízy. ,,Okrem toho sa budú venovať ďalším európskym témam, ako Európska zelená dohoda, úloha jadrovej energetiky v EÚ či európska obrana. Dôležitou témou bude aj upevňovanie vzájomných slovensko-francúzskych vzťahov," spresnil tlačový odbor.

EBE 25 Paríž - Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran na tlačovej konferencii k predĺženiu lockdownu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu zo zákazom vychádzania v celej krajine od 18.00 do 6.00 v Paríži 14. januára 2021. FOTO TASR/AP
French Health Minister Olivier Veran speaks during a press conference in Paris, Thursday, Jan. 14, 2021. Trying to fend off the need for a third nationwide lockdown that would further dent Europe's second-largest economy and endanger more jobs, Fran
Neprehliadnite

Francúzsky minister zdravotníctva upozornil na možné ďalšie sprísnenie opatrení

Na úvod pracovnej cesty premiér navštívi mesto Meudon, kde položí kyticu k soche generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý pôsobil v miestnom observatóriu. Matovič by sa mal tiež stretnúť s generálnym riaditeľom organizácie Reportéri bez hraníc Christophom Deloirom, počas ktorého budú hovoriť o postavení Slovenska vo svetovom rebríčku slobody tlače.