Strana SaS hovorí, že súhlasila s odmenou len 150 eur za očkovanie seniorov.

Uviedol to Ondrej Šprlák, hovorca SaS, v reakcii na tlačovú besedu ministra financií Igora Matoviča. Informáciu priniesla TA3.

Vyšší príspevok SaS vetovala

„Mrzí nás, že Igor Matovič porušil dohodu z poslednej koaličnej rady. Strana SaS súhlasila s odmenou 150 eur, ďalšie zvýšenie sme vetovali. Dohoda na koaličnej rade bola, že sa budeme o tom ešte v koalícii rozprávať," zdôraznili liberáli.

Matovič navrhuje poskytnúť 500 miliónov eur dotknutým prevádzkam, ktoré najviac trpeli v prvej, druhej a trpia v tretej vlne pandémie nového koronavírusu. Prevádzky sú zoradené v troch skupinách - HORECA, kultúra, služby. Vyhlásil to na brífingu spoločne s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom.

500 eur za očkovanie

Na služby pre tieto dotknuté prevádzky by dostávali poukaz na 500 eur dôchodcovia vo veku 60+. Poukaz by mali dostať za absolvovanie očkovania treťou dávkou a za očkovanie prvou dávkou. Poukaz by mal byť prenosný na inú osobu. 

Cieľom je podporiť očkovanie u približne 380-tisíc nezaočkovaných dôchodcov nad 60 rokov.

Matovič konštatoval, že sú pripravení o tejto zmene rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Kollár uvítal túto cestu presvedčenia na očkovanie. Povedal, že je podstatné motivovať dôchodcov.

Boris Kollár a Igor Matovič
Neprehliadnite

Kollár s Matovičom chcú obísť povinné očkovanie. Dôchodcom ponúkajú 500 eurové poukážky