Firma Allegro, jedna z najväčších e-commerce platforiem v Európe a zároveň obľúbená nákupná platforma v Poľsku, oznámila, že kupuje 100-percentný podiel vo firmách Mall Group a WE|DO od akcionárov PPF, EC Investments Daniela Křetinského a Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Podľa webovej stránky byznys.hn.cz ide zrejme o ,,piaty najväčší predaj českej firmy za posledných minimálne desať rokov".

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Křetínský a Tkáč majú už vyše dvadsať percent akcií holandskej pošty

Do transakcie sú zahrnuté aktíva e-commerve skupiny Mall Group a firmy WE|DO v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku a Poľsku. Dohoda oboch strán sa netýka firiem Vivantis a MALL Pay ani MALL.TV či Košík.cz. 

„Po viac ako siedmich rokoch budovania silnej pozície v e-commerce v Českej republike av regióne strednej a východnej Európy som rád, že sme našli takého silného partnera pre ďalší rozvoj Mall Group a WE|DO, akým je Allegro. V skupine Allegro vidíme partnera s podobným zameraním na inovácie, rast a s komplementárnou kultúrou. Ako akcionár spoločnosti Rockaway Capital som rád, že zostávame súčasťou tohto príbehu a ako akcionári spoločnej skupiny sa budeme podieľať na jej ďalšom raste,“ vraví Jakub Havrlant, ktorého citoval ekonomický portál.

Nová skupina podľa Mall bude spojí 135-tisíc obchodníkov, ktorí využívajú  platformy allegro.pl alebo Mall Group. Ekonomický web e15.cz dodáva, že konečnú hodnota maloobchodného trhu strednej a východnej Európy vyčíslil Mall až na sumu 250 miliárd eur.

Daniel Křetínský
Neprehliadnite

Miliardár Křetinský je blízko kúpy podielu vo West Ham United FC