Najväčšia nemecká poisťovňa Allianz v prvom štvrťroku zvýšila čistý zisk o 83 percent na 2,6 miliardy eur. Hospodárenie podporil rast v divízii životného aj v neživotného poistenia a nižšie nárokované škody, uviedla dnes firma, ktorá pôsobí aj v Českej republike. Analytici očakávali zisk 2,04 miliardy eur.

Prevádzkový zisk sa zvýšil o 45 percent na 3,3 miliardy eur. Prevádzkový zisk v divízii životného poistenia vzrástol o 48 percent a v divízii poistenia majetku a škôd o 46,6 percenta. Celkové výnosy ale o 2,6 percenta klesli a dosiahli 41,4 miliardy eur. Bez zahrnutia vplyvu kurzových výkyvov a nových akvizícií a predaja zostali takmer bez zmeny. „Je to povzbudivý štart do nového roka a dáva nám istotu, že dosiahneme v roku 2021 naše ciele," uviedol generálny riaditeľ Oliver BATE.

Allianz
Neprehliadnite

Allianz kupuje poľskú dcéru britskej poisťovne Aviva

Allianz potvrdila, že za celý tento rok čaká prevádzkový zisk 12 miliárd eur, plus alebo mínus jedna miliarda eur. Vlani poisťovňa opustila svoj ziskový cieľ kvôli ekonomickej neistote vyplývajúce z pandémie a vykázala prvý pokles prevádzkového zisku za takmer desať rokov. Allianz, podobne ako ďalšie poisťovne, čelila požiadavkám klientov, ktorí si nárokovali škody za prerušenie podnikania a zrušenie udalostí kvôli karanténe. Dopyt po poistení áut a po cestovnom poistení sa potom znížil. „Jasne vidíme návrat k našej normálnej ziskovej sile," dodal finančný riaditeľ Giulio Terzariol.