Nemecký poisťovací koncern Allianz chce prostredníctvom akvizícií v Poľsku posilniť svoju pozíciu v strednej a východnej Európe. Od britskej poisťovne Aviva mieni kúpiť jej poľskú dcéru, transakcia má hodnotu 2,5 miliardy eur. Táto celková suma pozostáva z kúpnej ceny 2,7 miliardy eur a výplaty dividend v hodnote 0,2 miliardy eur. S dokončením transakcie počíta v nasledujúcich 12 mesiacoch, ak získa súhlas príslušných úradov.

WA 13 archív Mníchov - Na archívnej snímke zo 7. mája 2014 vlajky s logom nemeckej poisťovacej a správcovskej spoločnosti Allianz vejú pred začiatkom valného zhromaždenia poisťovacej skupiny v mníchovskom Olympiaparku. Spoločnosť Alianz v stredu 5. augusta 2020 oznámila, že jej čistý zisk v 2. štvrťroku klesol menej ako sa čakalo počas pandémie nového koronavírusu. Po prepočítaní na akciu klesol zisk poisťovacieho gigantu na 3,68 eura z vlaňajších 5,10 eura za akciu. FOTO TASR/DPAARCHIV - 07
Neprehliadnite

Najväčšia slovenská poisťovňa hlási za minulý rok rekordný počet poistných podvodov

V rámci akvizície Allianz prevezme od Avivy poľské životné, úrazové a majetkové poistenie. Okrem toho získa správu dôchodkov a majetku, ako aj väčšinový podiel v spoločnom podniku so španielskou bankou Santander. Allianz tak podľa vlastných údajov bude na poľskom trhu piatou najväčšou poisťovňou.

Allianz podľa agentúry APA začiatkom marca zaplatil 330 miliónov eur za majetkové poistenie Avivy v Taliansku, pričom o akvizíciu existovali aj ďalší záujemcovia, napríklad talianska poisťovňa Generali. Britský koncern okresáva svoje aktivity na európskom kontinente, aby sa sústredil na Veľkú Britániu, Írsko a Kanadu. Allianz naproti tomu mieni expandovať v strednej a východnej Európe.