V novembri zbankrotovalo 1 001 občanov Slovenska a druhýkrát v tomto roku tak počet osobných bankrotov v jednom mesiaci dosiahol štvorcifernú hodnotu. Napriek tomu ide o medziročný pokles o 12,73 percent. Vyplýva to z analýzy správcu úverových registrov, spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau (CRIF SK).

Ilustračná foto
Neprehliadnite

Trpké čísla nepustia, osobné bankroty za október prekročili tisícku. Prvýkrát v tomto roku

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď v októbri zbankrotovalo 1 007 dlžníkov, ich v jedenástom mesiaci tohto roka bolo o 0,6 percenta menej. ,,V novembri bolo zverejnené jedno zrušenie oddlženia pre nepoctivý zámer a v registri diskvalifikovaných osôb začala od novembra plynúť lehota diskvalifikácie z dôvodu zrušenia oddlženia pre nepoctivý zámer jednému dlžníkovi," uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

peniaze
Neprehliadnite

Počet osobných bankrotov oproti rekordnému vlaňajšku klesol, hovorí analýza

Z celkového počtu osobných bankrotov súdy vyhlásili 993 konkurzov a osem dlžníkov sa rozhodlo pre oddlženie formou splátkového kalendára. Zároveň bolo v novembri 61 bankrotov vyhlásených na majetok fyzických osôb – podnikateľov a 940 na majetok nepodnikateľov. Viac ako desatina (11,78 percent) bankrotov bolo vyhlásených na ľudí, ktorí majú trvalý pobyt na obecných, miestnych, mestských úradoch alebo na virtuálnych adresách.