Platforma Umiernení nebude pokračovať v spolupráci so stranou Dobrá voľba. Ako zdôvodnil jej predseda Alojz Hlina, nezhodujú sa s rozhodnutím predsedníctva o vstupe do rokovaní o predvolebnej spolupráci s Hlasom-SD. Radoslav Baťo z Dobrej voľby vyhlásil, že nebude na kandidátke Hlasu. Hlas-SD potvrdil, že do volieb pôjde samostatne.

„Predstavy o spolupráci s inými politickými stranami sú natoľko zásadne odlišné, že nám neumožňujú ďalej spolupôsobiť v rámci jedného politického zoskupenia a rozdelenie bude korektné voči kolegom aj verejnosti," uviedol Hlina na sociálnej sieti. Platforma Umiernení sa podľa neho nebude do tohtoročných volieb transformovať na politickú stranu. Pôsobiť má ako občianska názorová platforma a vyvíjať činnosť smerom k tomu, aby stredopravé nepopulistické politické formácie uspeli vo voľbách.

Baťo uviedol, že na kandidátke Hlasu nebude. Zároveň sa však nebráni rokovaniam s lídrom strany Petrom Pellegrinim.

„Lebo najväčším nešťastím v politike sú ľudia, pre ktorých je od rána do večera najdôležitejšia jediná téma – oni sami a ich morálna nadradenosť," komentoval. Nie je stotožnený s aktuálnym vývojom rokovaní o spájaní pravice a spochybňuje prezentáciu dočasného premiéra Eduarda Hegera ako záchrancu demokratických síl.

„Návrat zdivočeného Smeru k moci či pokračovanie bordelu podľa vzoru OĽaNO a ich pohrobkov už slovenská liberálna demokracia nemusí rozchodiť," dodal. Podotkol, že nevie, či je šanca ich návratu nejako zabrániť, ale nechce dopredu zutekať z boja.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke je Mikuláš Dzurinda, ktorý predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia na tlačovej konferencii v Bratislave.
Neprehliadnite

Maďarské fórum a Modrá koalícia sa dohodli na zintenzívnení dialógu