Minister financií Igor Matovič v relácií Braňo Závodský Naživo v súvislosti s aktuálnou situáciou uviedol, že ide o životný zápas ich hnutia. Zároveň Matovič opätovne pripomenul, že sa „SaS hodila o zem“ s tým, že nesúhlasia so zdanením mimoriadne bohatých firiem. Podľa jeho slov je vyššie zdanenie hazardu a alkoholu stále na stole.

Počas relácie padla aj téma Matovičových rokovaní s kotlebovcom. Minister financií sa obraňoval tým, že iba splnil verejný prísľub, v ktorom sa zaviazal, že ktokoľvek z opozície prejaví záujem a bude hľadať odpovede na isté otázky, bude na ne odpovedať. Argumentoval tiež tým, že jediný, kto kládol otázky, bol poslanec Beluský a „ľudia od Tarabu“.

„Keď sa ma Beluský pýtal do hĺbky otázku za otázkou a videl, ako povrchne potom pláva koaličný partner SaS, tak si stojím za tým, že sa o tému pomoci rodinám omnoho viac zaujímali fašisti než SaS,“ vyhlásil Matovič.

„Spravte zo mňa aj fašistu, ja už som na Slovensku všetkým – diablom, antikristom aj zodpovedný za dážď, ráno aj zamračené. Som na to zvyknutý. Keď mi niekto bude hovoriť, že som najväčší fašista na Slovensku, tak ním budem ale pre mňa sa výsledok ráta. Rodiny tú pomoc potrebujú. Mňa všetky tieto sr*čky okolo absolútne nezaujímajú,“ hovorí minister financií v súvislosti s tým, že kolaboruje s fašistami. Zároveň okomentoval, že mu prekáža zaujatosť médií a arogancia šéfredaktorov.

Na margo aktuálneho napätia v koalícii uviedol, že je situácia v skutočnosti lepšia, než ju prezentujú médiá a myslí si, že v tomto zoskupení môžu dovládnuť.

Ďalšie dôležité správy

Matovič, Beluský
Neprehliadnite

Matovič rokoval s kotlebovcom. Stretnutie malo trvať tri hodiny